Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Forum Ana Sayfası  »  Güncel Tartışma Konuları
 »  Bahçeli:"Daha hiçbir şey bitmedi"

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Bahçeli:"Daha hiçbir şey bitmedi"           (gösterim sayısı: 1.798)
Yazan Konu içeriği

boşluk

ayhan
[....]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 05.12.2013
İleti Sayısı: 1.092
Şehir: Tekirdağ
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 14.08.2015- 19:37
Alıntı yaparak cevapla  


"Daha hiçbir şey bitmedi"

Resim Ekleme

Bahçeli'den Erdoğan'a cevap...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki koalisyon görüşmeleri kapsamında yazılı basın açıklaması yaptı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bahçeli'yi bu konuda muhatap almam" sözlerinin ardından yaptığı açıklamada, "Hiçbir şey bitmiş gibi düşünülmemelidir" dedi. Bahçeli Pazartesi günü saat 14.00'te de Başbakan Ahmet Davutoğlu'ya görüşeceğini açıkladı.

Bahçeli, "AKP ile CHP'nin son defa bir araya gelerek koalisyon düğümünü çözmeleri tarihi bir zorunluluk, milli bir sorumluluktur. AKP ile CHP'nin son defa bir araya gelerek koalisyon düğümünü çözmeleri tarihi bir zorunluluk, milli bir sorumluluktur. Koalisyon hükümeti kurulmasıyla ilgili az da olsa ümit kırıntıları vardır. Beklentimiz, AKP ile CHP'nin dürüstçe, hiçbir hesap yapmadan, korkularını aşarak, anlaşmazlığa neden olan tekliflerini soğumaya alarak tekrar bir araya gelmenin yollarını bulmalarıdır. Bu şartlar altında Türkiye hükümetsiz bırakılmamalıdır" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon hükümetine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Türk milleti siyasi belirsizliğin tavan yaptığı, uzlaşma kanallarının tıkandığı bir ülke tablosunu kaygıyla izlemektedir. 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinin üzerinden geçen 68 günlük zaman diliminde koalisyon hükümeti kurulması hususunda hiçbir kalıcı ve umut verici bir gelişme yaşanmamıştır. Türkiye'nin çözülmesi gereken pek çok sorun alanı olduğu muhakkaktır. Hiçbir parti nefsi hesap yapmamak durumundadır. Ülke çıkarları, millet ve devlet bekası her şeyin üstünde tutulmalıdır. Koltuk sevdası, basit ve ahlaken tartışmalı siyasi taktikler milletimizin geleceğine baskın çıkmamalıdır. Nihayetinde başka bir Türkiye, başka bir vatan yoktur.

"AKP İLE CHP ARASINDAKİ KOALİSYONUN SONUÇSUZ KALMASI KİMSEYE YARAR SAĞLAMAYACAKTIR"

Terörün bu kadar zirve yaptığı bir dönemde ülkemizin geçici hükümetle yönetimi, AKP ile CHP arasındaki koalisyon temas trafiğinin sonuçsuz kalması kimseye herhangi bir yarar sağlamayacaktır. Milli değer ve emanetlerin bu kadar sorgulanıp aşağılandığı, küçümsenip kurban verildiği bugünkü ortamda, azami fedakarlık gösterip demokratik kültürü canlı ve çalışır tutmak her sorumlu siyasi aktörün görevi sayılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi meselelere dar bir perspektiften ve gelip geçici hevesler penceresinden bakmayı doğru ve meşru görmemektedir. Aynı tavır ve samimi tutumu her siyasi partiden, her devlet ve siyaset adamından beklemek en doğal hakkımızdır. Bölünmüş bir Türkiye'nin, parça parça olmuş ve iç savaş şartlarına doğru savrulmuş bir vatan coğrafyasının hangi feci akıbetlere kapı aralayacağını bilmek ve görmek için kahin olmaya da gerek yoktur.

"TÜRKİYE SEÇENEKSİZLİĞE MAHKÛM EDİLMEMELİ STRATEJİK MANEVRA ALANI DARALTILMAMALI"

Bu itibarla Türkiye seçeneksizliğe mahkûm edilmemeli, hareket ve stratejik manevra alanı daraltılmamalıdır. Bugün verilen yanlış kararların, günü kurtarmak adına gelecekten ödün verilme niyetlerinin telafi ve tamiri çok zor olacak külfetlere davetiye çıkaracağını idrak etmek lazımdır. Ülkemiz şu anki kabus ve karanlık iklimden derhal çıkarılmalıdır. Dağlarda ve şehirlerde Türkiye düşmanları silah ve emelleriyle fitne planları yaparken; siyasi, sosyal ve ekonomik felaketler üst üste birikmişken kaybedilecek bir saniye bile olamayacaktır. Aksi tavır ve davranışın ne millet sevgisiyle, ne vatan ve devlete duyulacak muhabbet ve bağlılıkla izah edilecek bir yanı da bulunamayacaktır. Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde, hatta 12 Eylül öncesinde bile; bu denli siyasi tıkanıklık ve dağınıklık hiç yaşanmamış, hiç de vaki olmamıştır.

"KOALİSYON HÜKÜMETİ KURULMASIYLA İLGİLİ AZ DA OLSA ÜMİT KIRINTILARI VARDIR"

Bu kapsamda AKP ile CHP arasında 31 gün süren koalisyon hükümeti kurulması konusundaki arayış ve beklentilerin sonuçsuz kalması milletimiz tarafından doğru görülmemiştir. Fakat koalisyon hükümeti kurulmasıyla ilgili az da olsa ümit kırıntıları vardır. AKP ile CHP arasında 50 saate yakın devam eden toplantı ve temasların heba olmaması, bunca verilen emeklerin ve harcanan mesailerin hüsranla neticelenmemesi için taraflar mutlaka inisiyatif almalıdır. Koalisyon hükümeti kurulması çerçevesinde işleyen ve esasen uzaması da mümkün olan 45 günlük Anayasal takvimin bitmesine sayılı günler kalmıştır.

"AKP İLE CHP ŞANSLARINI BİR KEZ DAHA VE SAMİMİYETLE DENEMELİDİR"


Beklentimiz, AKP ile CHP'nin dürüstçe, hiçbir hesap yapmadan, korkularını aşarak, anlaşmazlığa neden olan tekliflerini soğumaya alarak tekrar bir araya gelmenin yollarını bulmalarıdır. Türkiye'nin kazanması, düştüğü tehlikeli girdaptan kurtulması için AKP ile CHP şanslarını bir kez daha ve samimiyetle denemelidir. Ekonomideki kriz ortamı herkesin malumudur. Doların ateşi gittikçe artmaktadır. Bölgesel ve küresel açmaz ve kaos atmosferi ülkemizi yakından tehdit etmektedir. Alçak ve hain terör örgütü PKK, 20 Temmuz'dan bu tarafa 37 vatan evladını şehit etmiştir. Ne yazık ki manzara korkunçtur. 7 Haziran seçimlerinin tekrarlanması halinde, sandık güvenliğinin ve demokratik istikrarın güvencede olacağını hiç kimse iddia edemeyecek, ileri süremeyecektir.

"SEÇİM TEKRARINA OLUMLU BAKMAMIZ MÜMKÜN OLMADIĞI GİBİ"

Bu şartlar altında Türkiye hükümetsiz bırakılmamalıdır. Ayrıca seçim tekrarına olumlu bakmamız mümkün olmadığı gibi, azınlık hükümeti ya da seçim hükümeti kurulmasına da sıcak yaklaşmamız olmayacak bir şeydir. Yangın her yanı sarmışken iktidar oyunlarıyla vakit geçirmek, anlaşmamak için bahaneler üretmek, bilinmelidir ki, bu aziz ülkeye kast etmekle eşdeğerdir.

"MHP DEĞİL ELİNİ, GÖVDESİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA KARARLIDIR HİÇBİR ŞEY BİTMİŞ GİBİ DÜŞÜNÜLMEMELİDİR"

Bu kapsamda AKP ile CHP'nin son defa bir araya gelerek koalisyon düğümünü çözmeleri tarihi bir zorunluluk, milli bir sorumluluktur. Şayet bu olmayacaksa, böyle bir görüşmeye taraflar yanaşmayacaksa, Milliyetçi Hareket Partisi 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 14.00'de AKP Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu'yla planlı randevusunu gerçekleştirecektir. Kamuoyuyla paylaştığımız daha önceki ilke ve şartlarımızın kabulü halinde, önce ülkem ve milletim diyen Türk siyasetinin 46 yıllık dev çınarı Milliyetçi Hareket Partisi değil elini, gövdesini taşın altına koymaya kararlıdır. Anayasal sürenin kalan kısmında sorumlu siyaset anlayışımız gereğince engelleyici değil, millet ve ülke menfaati doğrultusunda yapıcı ve samimi gayretimizi herkes görecektir. Hiçbir şey bitmiş gibi düşünülmemelidir. MHP varsa her zaman Türk milleti ve Türkiye için ümit vardır."

Odatv.com


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

ayhan
[....]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 05.12.2013
İleti Sayısı: 1.092
Şehir: Tekirdağ
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 14.08.2015- 19:38
Alıntı yaparak cevapla  


Bahçeli'de matematik bitmez, çemberler, üçgenler, yanlış aritmek toplamlar, sonuçta bir şey çıkartıyor. Son zamanlardaki konuşması sanki AKP MHP koalisyonu kurulacakmış gibi.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

hakkı
[vatanız]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 08.08.2014
İleti Sayısı: 1.232
Şehir: İzmir
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 15.08.2015- 08:42
Alıntı yaparak cevapla  


Türkiyede ve bölgede artık siyasi aktivist ABD oldu .Bahçelide onun için sürekli tavır değiştiriyor.
Eğer ABD T.Erdoğanı kızağa çekmek istiyorsa bu doğrultuda bir hükümet kurulur MHP de bu işte rolunu oynar.

Zaten erken seçim pazarlıları 18 aya inmiş durumda CHP de buna itiraz edecek konumda değil öneri ondan geldi.

AKP-MHP koğalisyonu uzun zamandır T.Erdoğanın buz dolabında durmakta idi ABD ninde böyle bir teklifi ta baştan beri vardı

MHP bir çok eski düşüncesini ikinci plana attığını koğalisyon görüşmeleri sırasında söyledi
MHP bizim için öncelik terör dedi çözüm sürecini ön planda tuttuğunu TV lerde anlattı bunların hepsi A-B planları içinde vardı.

Ortada toplumun ikna etmek kaldı o da yapıldı aşağı yukarı CHP seçmeni AKP ile koğalisyon kurulmasını istemiyor MHP seçmeni ni aza razı edecek terör olaylarını da ayarladılar. Ortada 3-5 günlük bir bakanların paylaşımı kaldı.

AKP-MHP hükümeti çok büyük olasılıkla gerçekleşecek gibi .Bu durum gerçekleştiğinde eski 1990 lara dönülürmü bence dönülmez.

O zaman tek soracağımız şey bu PKK niçin savaştığı dır HDP nin barış diye kapı kapı dolaştığı yerde PKK niçin savaşıyor Bu savaştan ne anlamalıyız. Sorusunu bütün türkiye birbirine soracak.  

Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Güncel Tartışma Konuları
 »  Bahçeli:"Daha hiçbir şey bitmedi"

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Maç bitmedi - Özgür Mumcu umut 4 1835 14.08.2014- 00:43
Konu Klasör Bahçeli'den Gül'e adaylık teklifi solcu 0 1234 28.05.2014- 12:02
Konu Klasör Bahçeli: Nusaybin'de taş üstünde koymayın. ayhan 3 1041 06.04.2016- 15:40
Konu Klasör Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye: Başbakan sen ol! dayanışma 9 3929 22.06.2015- 09:12
Konu Klasör CHP'den Bahçeli'ye: Saray'ın yedek lastiği melnur 1 1302 13.10.2016- 22:35

Etiketler   Bahçeli:Daha,   hiçbir,   şey,   bitmedi


Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Maç bitmedi - Özgür Mumcu umut 4 1835 14.08.2014- 00:43
Konu Klasör Bahçeli'den Gül'e adaylık teklifi solcu 0 1234 28.05.2014- 12:02
Konu Klasör Bahçeli: Nusaybin'de taş üstünde koymayın. ayhan 3 1041 06.04.2016- 15:40
Konu Klasör Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye: Başbakan sen ol! dayanışma 9 3929 22.06.2015- 09:12
Konu Klasör CHP'den Bahçeli'ye: Saray'ın yedek lastiği melnur 1 1302 13.10.2016- 22:35

Etiketler   Bahçeli:Daha,   hiçbir,   şey,   bitmedi


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF EkibiForum Mobil RSS