Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Forum Ana Sayfası  »  Sözde sol-sosyalist forumlar...
 »  BHH kontra değil ,HDK nın üstündedir.

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Toplam 6 Sayfa:   «ilk   <   1   2   3   [4]   5   6   >   son» 
Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

munzur
[....]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.088
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 22.09.2015- 15:45
Alıntı yaparak cevapla  


Maşallah, maşallah; sen bunları nerede öğrendin bakim!!
AKP iktidar değilmiş, sermaye iktidarmış!
AKP'nin arkasında sermaye varmış, AKP hükümetmiş!


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

solcu
[kemal]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.01.2014
İleti Sayısı: 1.793
Şehir: Ankara
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 22.09.2015- 18:11
Alıntı yaparak cevapla  


owert demiş ki,

Enternasyonel Nedir ? Neden ihtiyaç duyulmuştur. Marx'ın Enternasyole katılması ve başkan olarak kabulü farklı farklı ülkerde sınıf mücadelsinin kaordisyonunu sağlamak ve tavsiyelerde bulunmaktan başka amaçı yoktu. Buna neden olan marx'a değişik   değişik   ülkelerden gelen mektupların gerçekliği bilgi belgenin paylaşılması ve kaordisyonunun böylesi bir örgütlenmeyle sağlanması. Yani dünyada yüryen sınıflar mücadelesinin farklı farklı ülkelerde gelişimini   izileme,değerlendirme ve Dünya işçi sınıfına dünyasal persfektif sunmadır. Bilindiği gibi Marx merkeziyetçidir. Çoğulculuk içeriğinde merkeziyetçilik ..

  Enternasyonel sadece dünyasal persfektif sunar buna ilşkin ülkeleri ile karalarleri ü lke bölge komünistlerine bırakır. Kısaca Enternasyonel tavsiye kurumudur.


Marks Avrupa'daki hareketlilik nedeniyle devrimi çok yakın görüyordu. Avrupa'da hayalet'in dolaşması, burjuvazinin ömrünün kısa olacağı anlamına geliyordu. Enternasyonal o dönemde gerçekleşecek olan devrimlerde tavsiye, bildiğimiz anlamda olmasa bile öncülük ve ulusal devrimleri birbirine bağlayacak bir organ olarak düşünülmüştür. Bugünkü anlamı ulusal devrimlere yön veren bir üst organ da olamaz. Her ülkenin kendisine özgü koşulları o ülkelerde öncülüğü enternasyonale değil, o ülke komünist partisine vermelidir.   Enternasyonal moral açısından da önemli bir organ olmalıdır. Her ülkedeki sınıf hareketlerine moral açısından da katkı yapacaktır.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

denizcan
[devrimci]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.472
Şehir: Trabzon
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 22.09.2015- 19:38
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: veda yazmış

 Alıntı Çizelgesi: denizcan yazmış

 Alıntı Çizelgesi: veda yazmış


Sizler gerçekten çok cahilsiniz arkadaş!
Bence önce kullandığınız kavramların ne olduğunu öğrenin.
Faşizm ne demektir?
AKP   Faşizm'i diye bir şey olmaz.O zaman MHP ne oluyor.O na da MHP Faşizmi mi diyeceğiz.
Faşizm,Tekelci Sermayenin en gerici kesiminin açık kanlı diktatörlüğüdür.
Faşizm de tıpkı Burjuva Demokrasisi gibi özünde Burjuva Diktatörlüğüdür.
Demek ki Faşizm iktidardan,iktidardaki sınıftan bağımsız bir olgu değildir.İktidarda olanda SERMAYEDİR.AKP sadece bu sermayenin yürütmedeki bir temsilcisidir.
Seçimlerde HDP nin yanındayız çünkü,AKP yi geriletmenin bugünkü koşullarda başka bir alternatifi yok.
AKP nin tek başına iktidar olması ve getireceği Başkanlık sistemi ,Faşist bir tırmanışın son adımlarının da tamamlanmasıdır.


Bunları yazan sen değil misin. HDP'ye oy vermezsen AKP tırmanışa geçecek ve faşizmi getirecekmiş. Daha ne kadar tırmanacak, AKP faşizmin hangi merdivenlerine kadar tırmanmış, da benim söylediklerime karşı çıkıyorsun. Şu yazdıklarını bir arada düşün, belki hatanı anlarsın.   Şu anda tekelci sermayenin açık kanlı diktatörlüğü yok, ama HDP'ye oy vermezsek AKP tekelci sermayenin açık kanlı diktatörlüğünü gelebilirmiş!. Sana cahilsin demiyorum, faydası olmaz.Denizcan anlaşılan sende algı sorunu var.Sana tavsiyem en kısa zamanda bir psikoloğa başvurman.Ya sen okuduğunu anlamıyormusun.Bak ben ne demişim,AKP Sermayenin yürütmedeki temsilcisidir? Sermaye adım adım,AKP aracılığıyla Faşizme tırmanıyor.AKP burada yürtücü,yani aracı,yani HÜKÜMET.Oysa iktidarda olan SERMAYE,AKP değil.AKP gibi diğer sistem partileri de Sermayenin farklı koşullarda politikalarını yürüttüreceği partiler.Hükümet olmak ayrı şeydir,İktidaer olmak farklı şey.Bak anlamıyorsan bir kaç kez oku.Eğer hala anlamıyorsan,sana acil şifalar.Ara sıra buraya gel de bu örnek konuşma dilinle enternasyonalist zihninin ne olduğunu dosta düşmana gösterelim. Böyle bir örnek solpaylaşımda hiç olmadı. Ne kadar anlatmaya çalışırsak çalışalım, bir örnek üzerinde anlatmak daha etkileyici olacaktır. Kuyrukçuluk işte insanı böyle ilkokul birinci sınıfta çakmasına neden olur. Kuyrukçuluğu bırakmadığın sürece de ikinci sınıfa geçemezsin.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

owert
[İşçi ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 25.11.2013
İleti Sayısı: 257
Şehir: Antalya
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 23.09.2015- 00:35
Alıntı yaparak cevapla  


[size=4]Sosyalist'in (keskin uslupla komünisttin) görevi sosyalist olmayan '' o bu şu partiye oy ver '' değildir.Sosyalisttin görevi kendi işini   yapmaktır.

Ne imiş? Faşizm Tırmanıyormuş. ?! Tırmandıra Tırmandıra tepemize çıkaradınız. Kemalistlere ve doyısıyla CHP ye   faşist diyenler devlet karşısında suspus oluyorlar ?El uzatıyorlar.

ŞU meşhur Irlanda konusu?

Esasında bedrettin arkadaşın buraya aldığım yazısı üstünde biraz   düşünebilen sorunu çözer. Elbette bıraz emek ve tarihsel birikim gerekli.

Arkadaşın   haklıca yazıdığı şöyledir . ( ve bu arkadaşa helal olsun diyorum)

''Emperyalizm koşullarında uluslaşma süreci bitmiş midir bitmemiş midir? Bana göre uluslaşmayı hedefleyen bir hareket emperyalist çıkarlarla uyumluysa bitmemiştir, uygun değilse bitmiştir. Demek istediğim uluslaşma projelerinin emperyalizmin onayı ile ilişkisi olduğudur. Örnek Balkanlar ve Yugoslavya. Bölgede meydana gelen ayrışma emperyalizmi tehdit etmediğ için emperyalizm bu tür hareketlere olur veriyor. Bunu yapmasının nedeni de yine kendi çıkarları. Emperyalizmin çıkarlarına geldiği ölçüde de ulus devletleri parçalıyor ve ortaya çıkan karışıklıklardan kendine uygun düşen yapılanmaları destekliyor. Libya, Mısır ve Irak buna örnek. Şimdi bunu Suriye üzerinde deniyor. Esad'ın gitmesini ve bölgede kendi çıkarlarına uygun bir yapının yerleşmesini istiyor. Bu planlar içinde yer alan kürt hareketi de bu emperyalist planlarla uyum içinde ABD ile işbirliği yapabiliyor. Sosyalistler bu planları neden desteklesin? ''Biji Obama''cılara neden kuyrukçuluk yapsın? Bu politikalar mı kürt halkına özgürlük ve eşitlik verecek? Kürt hareketi ''benim de bir devletim olsun da ne olursa olsun'' diyorsa sosyalistler bu politikanın içinde neden yer alsınlar? ''

Emeryalizim dönemi ile serbes rakabetçi dönem arasında ki ulusalaşma konusunun ayrımına varamayan, kusura bakmasınlar ama Marksist düşüncenin ABC sini dahi anlayamamıştır. Çünkü seraberst rekabetçi dönem özgürce ve zorunlu tarihseliği ile uluslaşmayı (bakın özgürce diyorum yani içi dinamği ile uluslaşmayı ) içerir.

Bu emperyalizm   döneminde uluslaşmanın özgürce ,o ülkenin iç dinamiği uluslaşamayacağını,emperyalizm hegomanyası nedeniyle olmayacağını   içerir.

Bu ne demektir. ne yani emperyalizm koşullarında hiç bir ulus varlığını ortaya koyamayacakmıdır? ,Özgürce   olamayacakmıdır , ve bu gün kadar tarihsel süreçte   şöyle veya böyle çarpık çurpuk olanları red ve inkarmı etmeliyiz   ,yani bu tarihesl süreçte   olan ulusal kimlik emek ve çabasını bir anda   döve döve bu toplumlardan mahrummu etmek lağzım. (kürt siyasetti SSCB yi böyle olduğu için eleştirmekte ve dolayısıyla anti komünistlik yapmaktadır )

Hayır,

Söylenmek isteninin bu olmadığını bilememiz gerekir. Bırazcık tarisel metaryalizmden yada toplumsal tarihsel zorunluklaradan haberi olan ,   Toplumlar bu geçirdikleri tarihsel süreci önemseyenleri   böyle tanımlayamaz. SSCB özerklikler ve cumhurriyetleri tanımıştır. .Eğer bunun aksini   tanımlayanlar   art niyetli ,konuyu anlayıp öküz altında buza arayanlardır sadece .   Elbette ekisklikler zaaflar olmuştur ,olabilirde ,hangi ssitem toplum tarihte düz bir yol izler? Kapitalizm düz yolmu izledi. ?   Ancak bu anti sosyalist Kürt siyasalı SSCB böyle tanlamaktadır.   Sol liberallerde bunlara eşlik etmekte birbirleriniden güç almaktadırlar. Alıyorlar.

Sosyalistlerin söylediği şudur. Toplumlar bu süreçlerini ancak sosyalist sistem altında tanımlayabilirler ve tanımladıkça bu sürüçlerini inkara yönelirler . Çünkü sosyalizm ulusallık,ırkçılık ,soy gütme mezhepleri koruma değildir. Enternasyonalizmdir .Toplumların ırk ,din ,kültürel   kimliklerini inkar ettiği oranda birbirleri ile bütünleşebilirler. Toplumsal kardeşlik ,ortakça,bütünleşik yaşam ancak böyle mümkündür. Ve bir an önce bu aşamanın aşılmasını talep eder, bunun koşullarını oluşturmaya çalışırlar Bu oluşturmayı bazı salaklar   ,dinsel inanışın farklı kültürlerin,kimliklerin   inkarı olarak görmüşler.  

Baderttin arkadaşın yazı üzerinde bırazcık düşünürsek .Neden Emperyalizm döneminde ulusalcılığın   gericilik olduğunu anlarız. Gerici olduğu için emperyalizm ulusalcılığa neden sahip çıktığını da anlarız. İşin gerçeği emperyalizm ulusalcılığın zorunlu   inkarı olmasına rağmen neden ila ulsulcılık,kimlikçilik ,mezhepçiliğe dört elle sarıldığını şaşkınlıkla izleriz. BU diyalektiğini bize sunduğu kendisinin   kanıtıdır.

Bu da esasın da Toplumsal tarihsel sürecin inkarın inkarı olmaktadır.NOT: karınca abine   şöyle de '' abi neden bırada özgür eleştiriye yer vermiyor ve neden korkuyorsunuz? eleştirilere   küfrediyorsunuz ?'' Git bunu sor . Kanıtı olarak bu sayfada Poletersosyalist mahlaslı arkadaşın yazısını önce oku ama , oku öyle git abinle konuş. Traşta yapma. Traş berberde olur.  __________________

Bu ileti en son owert tarafından 23.09.2015- 01:10 tarihinde, toplamda 6 kez değiştirilmiştir.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

dayanışma
[özgürlük]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.12.2013
İleti Sayısı: 1.918
Şehir: Zonguldak
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 23.09.2015- 16:50
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: veda yazmış

"Madem AKP'den önce devlet yine AKP faşizmi gibiydi, demek ki AKP faşizmine karşı olmanın bir anlamı yok, AKP gidecek devlet kalacak, devlet de zaten faşist o zaman AKP faşizmine karşı mücadele etmenin faydası yok. Bunu söylemiş oluyorsun. Senin var sandığın beynin sana bunları yazdırtıyor. O zaman adama sormazlar mı, HDP'ye oy vermenin amacını faşizmi geriletmek olarak neden koyuyorsun? Hadi kuyrukçusun, kuyrukçuluk yapmak istiyorsun, bari söylediklerinle tutarlı ol. "(Denizcan Mahlaslı Üye)

Sizler gerçekten çok cahilsiniz arkadaş!
Bence önce kullandığınız kavramların ne olduğunu öğrenin.
Faşizm ne demektir?
AKP   Faşizm'i diye bir şey olmaz.O zaman MHP ne oluyor.O na da MHP Faşizmi mi diyeceğiz.
Faşizm,Tekelci Sermayenin en gerici kesiminin açık kanlı diktatörlüğüdür.
Faşizm de tıpkı Burjuva Demokrasisi gibi özünde Burjuva Diktatörlüğüdür.
Demek ki Faşizm iktidardan,iktidardaki sınıftan bağımsız bir olgu değildir.İktidarda olanda SERMAYEDİR.AKP sadece bu sermayenin yürütmedeki bir temsilcisidir.Sen Hitler faşizmi diye bir şey duymadın mı? Hitler faşizmi denildiğinde o faşizmin sınıfsal temeli yok mu sanıyorsun? İçine düştüğün durumu kurtarmaya çalıştıkça daha da batıyorsun, farkında değilsin. Erdoğan başkan olunca faşizm tehlikesi olacak diyen sen değil misin? Bunun için HDP'ye oy istemiyor musun?


Söz, yetki, karar, iktidar HALKA!
Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

veda
[veda]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 20.09.2015
İleti Sayısı: 15
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 23.09.2015- 19:15
Alıntı yaparak cevapla  


Hitler Faşizmi,Mussolini Faşizmi,Pinochet Faşizmi,Kenan Evren Faşizmi varmı başka Faşizm?
Bari susun da komik duruma düşmeyin.

owert'e gelince;
Sana söylenecekleri suat söylemiş,benim bunlara ekleyecek tek bir şeyim var.Senin varacağın yer ve duracağın durak VATAN PARTİSİDİR.Perinçek'in yanıdır.Sosyal Şovenizm,eğer Sosyal Yurtseverlikle birleşirse,son nokta orası olur. Bu birleşmenin adına da bizim oralarda SOSYAL FAŞİZM derler.

Hani sen ÖDP liydin?
Bak Alper Taş seçimlerde ÖDP olarak HDP yi destekleme kararı aldı.
Senden bir ses yok.

Yoksa her zaman ki gibi tarafmı değiştirdin.Ama dedim ya VATAN PARTİSİNDEN öteye gideceğin yerin kalmadı.

SON DURAK: VATAN PARTİSİ.

Hadi Marks'ın söylemleri Kapitalizm'in serbest rekabetçi dönemine ait,ya Lenin'e ne demeli?
Yoksa Lenin'in Ulusal Sorunla ilgili söylemleri,Rusyaya mı özgü?

UKKTH nın savunusu mutlak ve koşulsuzdur.Mutlak olmayan ve koşullara bağlı olan bu hak somutta gündeme geldiğinde alınacak tavırdır.

İşte burada Emperyalizm devreye girer.
Bu noktada Komünistler bu kullanım gündeme geldiğinde,bu kullanımın o ulusun özgür iradesiyle,yani emperyalist manüplasyon tarafından yönlendirilip,yönlendirilmediğine ve bu kullanımın işçi sınıfının uluslararası çıkarlarıyla çelişip çelişmediğine bakarlar.
Ama tabiki buna bakacak olan Komünistlerdir.Senin gibi Sosyal Faşistler değildir.


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

denizcan
[devrimci]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.472
Şehir: Trabzon
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 23.09.2015- 19:20
Alıntı yaparak cevapla  


Lenin ulusal sorunda kuyrukçuluk yapın mı demiş?

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

owert
[İşçi ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 25.11.2013
İleti Sayısı: 257
Şehir: Antalya
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 23.09.2015- 22:11
Alıntı yaparak cevapla  


[size=4]


''UKKTH nın savunusu mutlak ve koşulsuzdur.Mutlak olmayan ve koşullara bağlı olan bu hak somutta gündeme geldiğinde alınacak tavırdır.

İşte burada Emperyalizm devreye girer.
Bu noktada Komünistler bu kullanım gündeme geldiğinde,bu kullanımın o ulusun özgür iradesiyle,yani emperyalist manüplasyon tarafından yönlendirilip,yönlendirilmediğine ve bu kullanımın işçi sınıfının uluslararası çıkarlarıyla çelişip çelişmediğine bakarlar.
Ama tabiki buna bakacak olan Komünistlerdir.Senin gibi Sosyal Faşistler değildir.


Vadadan alıntıdır bunlar.

Yanlış söylüyorsunuz.yanılgılar içersindesin. Bu forum sayfalarında '[size=4]'UKKTH nın savunusu mutlak ve koşulsuzdur.''olmadığını söyleyen sensin. Veda seni(dosttumu desem acaba ama diyemem,çünkü benim dostluğum çok değerlidir.) yıllardır takip ediyorum. UKKTH lenin ortaya attmadığını   sanırm biliyorsun .Bunun babası Wilsondur.   Ulusların kendi kaderini tain hakkı.   Lenin bu ingiliz empereyalizminin açık işgaline karşı   puştça ortaya atılan olduğunu açığa çıkarandır.   Lenin ise UKKTH sosyalist yani marksistçe yerine oturdandır.   Herkes UKKTH savunabilir ki amrikalı puştlarda 1918 lerde savunuyorlardı. Nedenleri başka idi.
Hadi bir ulusun özgür bağımsız olmasını savunduk,hatta gittik onlarla birlikte öncülerimizi savaşçılarımızı gönderdik   öldüler. Sonuç? emperyalizmin kucağına o bağımsızlıkçılar oturdu ,oturmak zorunda kaldı.Ekonomik zor adamı (kaba tasvirle ) osuturur. Bu durum da koministler keriz ,aptal olmalıdılarmı? ne için savaşıldı ,ne için insanlar parti kararlarıyla oraya gönderildi ve elinde ne var. ? Hiç birşey. Aptalca bir sürüven. Birkaç adamın adam sayılması ,işte bu kadar. ya halkların kazancı ? aynı tas aynı hamam. Sömür allahına kadar, çalışmak allahına kadar, yoksulluk allahına kadar ,ezilmek allahına kadar . ne kazandık birader bu durumda ? Hani UKKTH savunuyorduk? Bu halklar özgürmü oldu şimidi. Kobeneye bak aynısını göreceksin. Oraya gidip ölenlere ben üzlüyorum ,ya sizde böle bir üzüntü varmı?   Yine öcalanın 1985 te ulusal kurtuluş mücadelesini veriuyorum hava cıvasıyla koşa koşa 1980 de sonrasında darbe ile dağılanların ''ya imkan ya çıkış ya umut '' diye kürt siyasalına koşanların akibettini bilip ve şimdiki kürt siyasalını görüp üzülüyormusun. Sende bunları düşünecek   kafa yok. Ezbere konuşuyorsun.

Lenin UKKTH yi koşulsuz ve mutlak desteklermiş. Gülermisin ağlarmısın .Bir kez ,yahu mutlaklık diye birşey yok. Mutlaklık idealizimdir .Bunu da bilemeyecek değilsin ama kendini kandıryorsun. Kandırmak zorundasın   inatçısın ,en iyiyi ben bilirimcilerdensin.   katı kafalı, tartışmaya ,olasalılara açık değilisin. Bilim '' her karşılaştığı karşıtlığa ACABA der .Olabilirmi? olasımı?Kendi mutlaklığına kuşkulu yaklaşır .Kusura bakmayın ama bu yok. Baştan mutlaklık var ,'' hadi lan saçmalama manyakmısın,sen abidik kubidkmisin '' işte bu var Nasıl oluru merak yok.

Lenin UKKTH yi bir ,''Bu ulusal mücadelede   sosyalist propaganda yapılmasına izin veriliyormu ? İki ,sosyalist örgütlenmeye bu ulusal mücedele   baskı altına alıyormu ?? Yani sosyalist (komünist örgütleneme varmı?) sorusunu sorar. Eğetr bunlar varsa UKKTH destekler. Çünkü o ulusalık içinde sosyalistler vardır onlara destek sunar,yardım eder.

Şimdi bunlar yoksa gram yardım destek sunmaz. Bu aptallıktır. ne halt yerlerse yesinler soyalist komünistleri alakadar etmez. Her haltı yiyebilecek olanlardır bunlar. İlkesiz ,kuralsız ,anlayışları olamayan ,Teslim Törenin ( sen ona sert çıkmıştın değilmi SF de) dediği gibi şeytanla ,üç kağıtçılarlarla ,şaklaban adi ve müptezellerle aynı yatağa girebilecek olanlardır. Öclan karısının MİT ajanı olduğunu ve yıllarca onunla kaldığını(aynı yatağa giren) ama bunu onları kullanmak için yaptığını sanırım yazdıklarında okumuşsundur. Halbuki yılra yıllar önce Uğur Mumcu bunu açığa çıkardığında yalan iftira diyorlardı. Sonra Öcalan bunu yıllar yıllar sonra kabul etti. Ama onları halbu ki kulanıyormuş Öcalan . Cocukmu kandıyorlar bunlar ulan. Ulan diyorum. çünkü başka kelime bulamıyorum. Beni aşıyor.

Hiç kusura bakma bunlarla biz uzak dururuz.Çünk ne bok yiyecekleri beli değil. Dün sosyalisttim der iki gün sonra   Türkiye devletinin hizmetçisiyim der. Ayrıca bundan sonra sömürgeci deği türklere yardım etememiz gerktiğini söylerler. Bunlar yalan de bana.


Şimdi şahsımla ilgili konuya gelelim.  
 Alıntı Çizelgesi: veda yazmış


owert'e gelince;
Sana söylenecekleri suat söylemiş,benim bunlara ekleyecek tek bir şeyim var.Senin varacağın yer ve duracağın durak VATAN PARTİSİDİR.Perinçek'in yanıdır.Sosyal Şovenizm,eğer Sosyal Yurtseverlikle birleşirse,son nokta orası olur. Bu birleşmenin adına da bizim oralarda SOSYAL FAŞİZM derler.

Hani sen ÖDP liydin?
Bak Alper Taş seçimlerde ÖDP olarak HDP yi destekleme kararı aldı.
Senden bir ses yok.

Yoksa her zaman ki gibi tarafmı değiştirdin.Ama dedim ya VATAN PARTİSİNDEN öteye gideceğin yerin kalmadı.

SON DURAK: VATAN PARTİSİ.''

ÖDP bayram sonrası seçim poltikasını açıkalayacağını söyledi atma. Birdaha yazıları iyi oku. Taşın özelikle böylesi laflar orta atılınca   '' benim böyle bir açıklamam yok '' açıklamsını da okumuş olman gerekir .Eğer okumadım diyorsan yalancısın. Okudum ama yine bunu yazıyorum diyorsan düzenbazsın.

Veda ben hala ÖDP   liyim. Bu bizim kaderimiz.Neden kaderimiz biliyormusun ? Çünkü Türkiyeyi değerlendirişimiz aynı muhtaveya bağlı. Aynı zamanda ben Halk Evciyim.Hazirancıyım. Devrimci yolcuyum. Sen ben hala köklerimize bağlıyız Veda. Ne kadar TKP den kopulsa da onun tortuları ruhunun derinlerinde .Bak ,hala faşizm tırmanıyor diyorsun. ? Halbu ki bana göre eskiden savunduğum gibi faşizm falan filan tırmanmıyor. Faşizm bizim gibi yeni sömürge ülkerin   özünde var. Sen hala Faşizm için   bir Hitler bekliyorsun. Halbu ki iktidar faşizmi içselleştirmiş sadece bunu gerekliolduğu zaman şak diye iktidar olarak ortaya koyuyor.

Şunu da söyliyeleyim. ÖDP gerektiğinde eleştiriyorum.   Biz kapılar (Kürt siyasalı muaması gibi )ardında fikos fiskos konuşan özelikle bu konularda değiliz. Olamayız. bu burjuva puştluğunun bir biçimidir. Bizler burjuva ahlakını benimseyenlerden değiliz.

Şimdi diyorum ki mesela '' bu ödp demirtaştan bile pasif ,demirtaş kürt siyasalına aldığı tutum Ödp nin ilerisinde .. ÖDP bunu bile yapamıyor. Belki Demirtaş birleri bunu yapamadığı için kendi yapıyor .Karayılanda HDP ye bozuk yapıyor.

Benim gibi birisine varacağın yer   vatan partisine demek cocukça . Kafaınız ancak işte bu kadar cocukça çalışıyor. O vatan   partisi tıpkı PKK gibi arkadaşlarımı ihbar eden öldürtendir. PKK ile Vatan partisi bir araya gelebilir ama benim gibiler gelmez.
[/size]

Bu arada Hindisitan konusunu izliyor okuyorum. Nasıl senin özelikle belirtiğin yerlerden o kişiliksizin kaçtığını, lafı dolandırıp kaşarca Marsizmi tartışmaya (saniki böyle olamasını isteyen varmış gibi ki onun eskitaktiğidir ,Marksiz değildir ama marksizmi ,o öyle değil böyle ama gibi   çalıştığını görüyorum.

Veda ? sen bana Omurgasız demiştin değilmi ?? Sonrada hiç birşey olmamış sanki bu lafları diyen sen değilmişsin gibi telfon açanda sendin.. Evet seninle alakamın kopmasının tek bu kelimeleri sarf etmendir unutma.? Kusura bakma veda midem o kadar genişl değil. Suattın ki geniştir yüzüne tükürsen yarabi şükür der . Suattın bana söylediğine ,? küfrediyor o kadar. Başka bir bok zaten diyemez.En yakın dostu olanı   coluk cocuğa tehdit ettiren. Bukadar şerefsiz.Onursuz. Bunu yücesal siyasala bağlamay çalışan geri zekalı.   Kuyuruk salyan   kuş gibi dolaşır. Antalyada barış mitinginde gördüm aynen öyle idi.

Bak ben bu kadar açığım , ama sizler açılıp kaçansınız. Korkaksınız. [/size]
__________________

Bu ileti en son owert tarafından 23.09.2015- 23:08 tarihinde, toplamda 16 kez değiştirilmiştir.

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Toplam 6 Sayfa:   «ilk   <   1   2   3   [4]   5   6   >   son» Forum Ana Sayfası  »  Sözde sol-sosyalist forumlar...
 »  BHH kontra değil ,HDK nın üstündedir.

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Sosyal Demokrasi sol değil, solun bir çeşidi değil abbas 13 5661 18.10.2014- 08:32
Konu Klasör Hepsi bir değil! melnur 0 19 Bugün, 07:15
Konu Klasör Rusya emperyalist değil mi? melnur 0 523 11.09.2017- 10:08
Konu Klasör Din de psikoloğu da çare değil denizcan 0 1058 11.04.2016- 06:49
Konu Klasör ABD-PYD: Mecburiyet değil tercih umut 0 1451 02.11.2014- 10:56

Etiketler   BHH,   kontra,   değil,   HDK,   nın,   üstündedir.


Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Sosyal Demokrasi sol değil, solun bir çeşidi değil abbas 13 5661 18.10.2014- 08:32
Konu Klasör Hepsi bir değil! melnur 0 19 Bugün, 07:15
Konu Klasör Rusya emperyalist değil mi? melnur 0 523 11.09.2017- 10:08
Konu Klasör Din de psikoloğu da çare değil denizcan 0 1058 11.04.2016- 06:49
Konu Klasör ABD-PYD: Mecburiyet değil tercih umut 0 1451 02.11.2014- 10:56

Etiketler   BHH,   kontra,   değil,   HDK,   nın,   üstündedir.


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF EkibiForum Mobil RSS