Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Forum Ana Sayfası  »  Sözde sol-sosyalist forumlar...
 »  Sn.Veda'nın hezeyanları

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Toplam 4 Sayfa:   [1]   2   3   4   >   son» 
Sn.Veda'nın hezeyanları           (gösterim sayısı: 6.020)
Yazan Konu içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.444
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 06.10.2015- 09:31
Alıntı yaparak cevapla  


Sn.Veda buradaki tartışmasını yarım bırakıp, üstelik kendisine hiç bir baskı da yokken kendi forumunda bir yazı yazmış. Eleştirilecek bir yanı yok ama, bu tür yazılar öyle bırakıldığında okuyanın inanacağı türden olmasa bile kendisinin inanmasını sağladığı için yanıtlanması gerek diye düşündüm. Daha önce bu arkadaş(lar) hakkında yazmayacağımı, yararı olmadığını söylemiştim, ama aradan da epey zaman geçti, ''belki'' diyorum, ''belki yararı olabilir.''

Sn.Veda'nın kendi forumundaki yazısı:


SOL PAYLAŞIM ADI ALTINDA SERVİS EDİLEN NASYONAL SOL

Sol Paylaşım sitesinin Melnur’u sayesinde yüzeysellikten kurtulacağız ,kafa karışıklığımızı gidereceğiz,her şeyden önemlisi de ikide bir üzerimize yapıştırılmak istenen KUYRUKÇU yaftasından kurtulacağız.

Yeterki bizler,KÖH nin Emperyalizmle işbirliği içersinde olduğu tezini benimseyelim ve bu güzel ülkemizin milleti ile bölünmez bir bütün olduğunu,bu uğurda gerekirse canımızı bile vereceğimizi söyleyelim.
O zaman bakın,Sol Paylaşım sitesinin en has üyesi biz oluruz,tabi Perinçek artıklarıyla aynı saflarda yer almak koşuluyla.

Melnur’un en fazla kızdığı ,bizim Perinçekle ilgili söylemlerimiz.
Daha önce owert’in varacağı son noktanın   Perinçek’in yanı olduğunu,Vatan Partisi olduğunu söylemiştik,aynı şeyleri Melnur için de söyleyebiliriz.
Nasıl ki Yavuz Alogan,   İleri Haberden uçtu gitti ve olması gerektiği yerde yer aldı, bir gün Melnur da olması gereken yerde yer alacak.

Hala Melnur’un kafası bir türlü İKTİDAR olmakla,HÜKÜMET olmak arasındaki farkı anlamıyor.
Evet seçimlerde HDP yi desteklemenin,bu ülkede Faşizm’in tırmanışının,tek adam diktatörlüğünün önünde fren görevi göreceğini söyledik.
7 Haziran’ı yaşayanların bunu görememesi için bakar kör olmaları   gerekir.

AKP nin ardındaki sermaye kesiminin amacına ulaşmak için ,AKP yi bir araç olarak kullandığı açıktır.
Bu aracı kullananların amacına ulaşmaması için biz seçimlerde HDP yi desteklemekle,aracın tekerini patlatıyoruz.
Demek ki tehlike ortadan kalkmıyor ama aracın tekeri patladığı için,aracın varacağı yere gitmesi engelleniyor..
Melnur Kardeşim bunu da anlamazsan eğer,artık senin için yapabileceğim bir şey yok.

Sayenizde bir sürü Faşizmimiz oldu!
AKP Faşizmi,Kenan Evren Faşizmi,MHP Faşizmi…var mı Melnur başka faşizm!
Bir de ben ekliyeyim istersen ,senin ve owert’in dahil olduğu Perinçek Sosyal Faşizmi!
Nasıl beğendin mi?

Owert için fazla söze gerek yok,onun için harcanacak kelimelere yazık.
Çürümenin geleceği en son noktayı görmek istiyorsanız işte karşınızda owert!

Öyle çürümüş bir kişilik ki,benim Özgür Toplum’a karşı yaptığım yanlışın farkına vararak ondan özür dilemem bu arkadaşı rahatsız etmiş.
Sonuçta hepimiz hata yapabiliyoruz.
Zaman zaman birbirimize amacını aşan sözler edebiliyoruz.

Önemli olan ve owert gibi çürümüş kişiliklerin anlamadığı ,yaptığı yanlışın farkına vararak hatasından dönebilmek ve karşıdan özür dileyebilmek.
İnsani olan bu duyguları owert’in anlaması için İNSAN olması gerekir.Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.444
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 06.10.2015- 10:08
Alıntı yaparak cevapla  


Konunun perde gerisi var, sanıyorum adının geçtiği bir yorum dolayısıyla Sn.veda foruma kaydolmuş, -bundan memnun olduğumuzu söylemek isterim- birşeyler yazmış, yanıt verilmiş, bir süre tartışma sürmüş, sonra nedense tartışmayı bırakmış ve kendi köşesinde yanıt vermeye çalışmış. Şimdilik sadece şunu söylemekle yetineyim; yıllar geçiyor ama Sn.veda'da hiç bir değişiklik olmuyor; yıllar Sn.veda'ya hiç bir şey katmıyor. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu bir evrende (sosyalist) ilkelerde ödün vermeksizin değişmek şart oysa. Yaşanan pratik bize kendimizi sorgulatmıyorsa, forumlardaki yazılarımız ''bak ben haklıyım''a sıkışmışsa ve bir anlamda ego tatminine dönmüşse hiç yararlı olmadığı gibi, zarar verici de olabiliyor; neyse!

Arkadaşımızın dahil olduğu ''tartışma'' burada:

http://www.solpaylasim.com/k5558fs0ks8-bhh-kontra-degil-hdk-nin-ustundedir-.html

Yorumladığı iki yazım da aşağıda; konunun toparlanması ve daha iyi anlaşılması amacıyla buraya alıyorum. Ama yine de tartışmanın seyri açısından verilen linkteki yorumları okumakta yarar var.

Sn.Veda'nın yazısı:

Kendine solum diyenlerin, Ergenekon ve Balyoz gibi davaları aklayıcı beyanlarda bulunması gerçekten çok acı.

Sahi bu Balyoz ve Ergenekon davalarında yargılananlar,size göre MİLLİ DEVLETİN unsurlarımıydı?
Hani şu ülkesiyle ve milletiyle bu vatanın bölünmemesi için her tür katliamı,yargsız infazı yapanlar.
Sizler Faşist Perinçek'i bile bu konuda solladınız.


Yorumum:

Bu yazılar kendisine herhalde çok anlamlı geliyor ki, bir türlü kurtulamıyor bundan. Siyasette ise kuyrukçu cephede yer aldığı için hem siyaset okuması ve hem de o okumaya uygun siyasi konumlanışı hep sorunlu.

Ergenekon ve Balyoz davalarıyla AKP'nin kendine bir alan açmaya çalıştığını burada hep söyleyegeldik. Bu davalar başladığında yazıyazforum olarak e-dergi çıkartıyorduk. Aylık yayınlıyorduk ve o zaman da, solun önemli bir kısmı bu davaya ''devlet bağırsaklarını temizliyor'' diye bakarken biz dergimizde bunun bir AKP cemaat operasyonu olduğunu ve devletin bağırsak temizlemesiyle ilgisinin bulunmadığını söylemiştik. Aradan geçen günler haklılığımızı ortaya çıkardı. Ama işte veda'da hala o etki devam ediyor. Bir yazısında ''HDP'ye oy verin AKP faşizminin tırmanışını durduralım'' mealinde yazılar yazarken aklına bu AKP'nin ''tırmanışa'' nasıl geçtiği sorusu gelmiyor. Gelse yanıtını verebilir mi o da ayrı.

AKP bugün devleti kendi kontrolü altına almışsa ve gerici siyasetini ve hukuk tanımazlığını   toplumsal ve siyasal hayatımızın her alanına dayatıyorsa bunun bir nedeni de kendilerinin solda olduğunu iddia edenlerin, liberallerin, döneklerin, kürt hareketinin ve tabii ki kuyrukçuların bu davalar süresince desteklerini alabilmiş olmalarıdır. AKP bu davalarla birlikte tek egemen olma yolunda devasa adımlar atabilmiştir. Bu davalar AKP'nin kendine yol açma davalarıydı. AKP oralardan geçerek buralara geldi. Bugün ''AKP'yi geriletmek için oylar HDP'ye'' denilmesi ve hala Ergenekon ve Balyoz ve benzeri davalarda neyin neden yapıldığını bilmemezlik ideolojik ve siyasi yetersizlikten başka bir şey değildir. Solculuk, yıllardır kuyrukçuluk olarak anlaşılmışsa varacağı nokta kafa karışıklığı olur.

Veda arkadaşımızın böyle bir sorunu var ve bu sorunu o konumlanışı sürdürerek üzerinden atabilmesi de ne yazık ki pek mümkün görünmüyor.Sn.Veda'nın yazısı:

(Hep söylüyorum,demek ki AKP den önce her şey bu ülke insanları için iyidi.O zaman Devlet AKP "Devleti" olmadığı için kabul edilebilirdi.Ne zamanki Devlet AKP lileştirildi,her şey bozuldu.
Önce bu arkadaşa soralım!
AKP ortada yokken,yani Devlet AKP lileştirilmemişken ,yargısız infazlar,göz altında kaybedilen insanlar,yakılan köyler,yerlerinden zorla göç ettirilen insanlar ,hangi Devletin marifetleriydi!!!
MİLLİ DEVLETİN Mİ???

Devlet bir SINIF EGEMENLİĞİDİR ,bunu iyicene bir kafanıza sokun.
AKP Devleti olmaz,Devletin AKP si olur.
Bunu o beyniniz algıladığında gelin tekrar tartışmaya devam edelim.)Yorumum:

Veda'nın klasik, yüzeysel ve kestirmeci yorumlarından biri daha. Bunu da kuyrukçuluğa bağlıyorum, açıklarım, nedeni kuyrukçuluğa gönül veren ve kendisinin o şekilde konumlandıran biri artık kendisini sınıf mücadelesi bağlamında ideolojik ve politik olarak geliştiremez. Çünkü kuyrukçuluk gözlüğünü takmıştır ve herşeyi o gözlüğün arkasından değerlendirmeye ve yorumlamaya başlamıştır. Böyle olunca sınıfsal bakış açısı -eğer varsa- körelir, yetersiz hale gelir.

Bu yorumu da buna tipik bir örnek!

AKP devleti olmazmış! Devlet burjuvazininmiş, AKP'den önce de devlet burjuvazinin devletiydi, sonra da burjuvazinin olacakmış ve bu yüzden ''AKP devleti'' denmesi yanlışmış!

Sıradan, yüzeysel bir bakış, ve o yüzeysellik bu arkadaşımızı hep yanlışlığa sürüklüyor. AKP sıradan bir parti ise, AKP gitse bile devlet aynı olacaksa, ''HDP'ye oy verin AKP'yi geriletelim'' çağrısını nereye oturtacağız? ''Gerekçem önemli değil, yanlış da olabilir, siz yine de HDP'ye oy verin'' olarak mı anlamalıyız bunu?

Neyse!

Kapitalist ülkelerde devlet burjuvazinin devletidir, doğru! Peki burjuvazi dediğimizde aralarında hiç bir çatışma, çelişki olmayan homojen bir yapı mı anlamalıyız? 80 öncesinde Ecevit iktidarını devirmek için gazetelere boy boy ilanlar veren Tüsiad Ecevit hükümetiyle sınıfsal farklılığı nedeniyle mi bunu yapıyordu? Ya da AKP Aydın Doğan'ın üzerine yürürken ve onu Sabah, Star gibi ön bahçe haline getirmeye çalışırken yine uzlaşmaz sınıf karşıtlığı nedeniyle mi gerçekleştiriyordu bunları?

Burjuvazi homojen bir yapı olmadığı gibi burjuva partileri için de ''hepsi bir'' sözü yüzeysellikten öteye geçmez. Burjuvazi de sınıf içi çıkarlar nedeniyle aralarında çatışırlar, burjuva partileri de o sınıf içi çatışmaların özünde birer parçası halindedirler. ( Bizdeki ayrışamının laik, anti laik, demokrasi otoriterlik ve hukuk hukuk dışılık temelinde olduğu söylenebilir.) Devlet ise sadece ''baskı aracı'' olmanın ötesinde burjuvazinin tek tek çıkarlarının dışında bir ''özerkliğe'' sahiptir. AKP devletin işte bu özerkliğini eline geçirmiştir. Onun için ''AKP devleti'' denmektedir ve onun için Erdoğan ve AKP ''hukuk da benim'' dercesine devletin hukukuna bile uymamayı göze alabilmektedir.

AKP devleti bugünleri anlamlandıran uygun bir kavramlaştımadır. Görünümde de olsa burjuvazinin tek tek bireylerinden ve siyasi partilerden görece ''özerk'' devlet diye ortada   bir şey kalmamıştır. ( Cumhuriyet'in kazanımları yok edildi-ediliyor derken boşuna söylenmiyor.) Devlet AKP'lileşmiştir. Ve bu yüzden devlet ''AKP'nin devletidir. ( AKP'nin devleti olması burjuva devletten çıktığı anlamına gelmiyor ki, devlete bir siyasi zihniyetin egemen olduğu anlamına geliyor.)

Veda arkadaşım, kuyrukçuluktan kurtulman şart!
Bu yorumların bu sakat konumlanışın yüzünden ortaya çıkıyor.
Kuyrukçuluktan kurtulamadığın sürece de bu yüzeysellikten kurtulamayacaksın!


Sn.veda tartışmayı burada kesmiş, kendisi bilir, oysa biz onunla tartışmaktan mutsuz değildik. Sonra da kendi forumunda en üstteki yorumu yapmış. Başladığı tartışmayı sürdürmesini ve bir şekilde noktalamasını beklerdik, ama böyle uygun görmüş; Kendince de noktayı koymuş. ''Nasyonal sol'', ''Ulusalcı'', ''sosyal şoven'' vb. dediğinde her şey bitmiş oluyor ona göre. Bilmiyorum hala aynı yerdeler mi; arkadaşı nasyonalizmin tanımını enternasyonalizm karşıtı olarak açıklamıştı, herhalde nasyonalizmi de enternasyonalizmin karşıtı olarak yapıyorlardır! Bu yaklaşımla konuları, Türkiye'de olup biteni, bilimsel sosyalizmi kavradıklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar.

Yanılıyorlar ve yanıldıklarının da farkında değiller.
''Farkında değillerdir'' diyorum, çünkü öteki olasılığı da yakıştıramıyorum.

( Bu başlık hem burada yazdıkları ve yanıt veremediğim yorumlarına ve hem de kendi forumuna astığı yazısına yanıt olacaktır.)


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

munzur
[....]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.088
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 06.10.2015- 17:55
Alıntı yaparak cevapla  


Bu arkadaşın yazdıklarına vevap vermek o kadar kolay değil.
Bir şey söylemeyen, sadece ''sen osun, busun'' diyen bir insana nasıl cevap verilir:)


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

dayanışma
[özgürlük]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.12.2013
İleti Sayısı: 1.918
Şehir: Zonguldak
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 07.10.2015- 09:47
Alıntı yaparak cevapla  


Sol Paylaşım sitesinin Melnur’u sayesinde yüzeysellikten kurtulacağız ,kafa karışıklığımızı gidereceğiz,her şeyden önemlisi de ikide bir üzerimize yapıştırılmak istenen KUYRUKÇU yaftasından kurtulacağız.

Yeterki bizler,KÖH nin Emperyalizmle işbirliği içersinde olduğu tezini benimseyelim ve bu güzel ülkemizin milleti ile bölünmez bir bütün olduğunu,bu uğurda gerekirse canımızı bile vereceğimizi söyleyelim.
O zaman bakın,Sol Paylaşım sitesinin en has üyesi biz oluruz,tabi Perinçek artıklarıyla aynı saflarda yer almak koşuluyla.


En güzel yeri burası! Kuyrukçu değilmiş, çünkü bu ülkenin milleti ile bölünmez bir bütün olmadığını savunuyormuş. Eğer savunsaymış, Sol Paylaşımın en has üyesi olurmuş:)Söz, yetki, karar, iktidar HALKA!
__________________

Bu ileti en son dayanışma tarafından 07.10.2015- 09:49 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

umut
[umut yarın]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 12.09.2013
İleti Sayısı: 3.226
Şehir: Gizli
Durum: üye uzaklaştırılmış

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 07.10.2015- 09:52
Alıntı yaparak cevapla  


Bu kuyrukçu tiplerin yazdıklarından anladığım bir şey varsa, küfürbazlıkları ve insanlara hakaret etmekten başka bir şey yapmamaları. Çürümüşlük, kişiliksizlik bu adamların diline yapışmış. Siyaset olmayınca boşluğu yerini küfürlerle, hakaretlerle dolduruyorlar.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

solcu
[kemal]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.01.2014
İleti Sayısı: 1.793
Şehir: Ankara
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 07.10.2015- 14:01
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: umut yazmış

Bu kuyrukçu tiplerin yazdıklarından anladığım bir şey varsa, küfürbazlıkları ve insanlara hakaret etmekten başka bir şey yapmamaları. Çürümüşlük, kişiliksizlik bu adamların diline yapışmış. Siyaset olmayınca boşluğu yerini küfürlerle, hakaretlerle dolduruyorlar.Ben bunu örgütsüzlüğe bağlıyorum. Örgütsüz tek başına olan bir adam kuyrukçuluktan başka ne yapsın. Örgütsüzlük ve kuyrukçuluk da bir araya geldiğinde teoride ilerleme olamıyor. Bu arkadaş yıllardır hep aynı şeyleri yazar durur. Oraya saplanıp kalmış. Forumunda kendisiyle tartışmaya başlandığında teorik yetersizlik hemen kendini ulusalcı, nasyonalist, perincekçi, sosyal faşist suçlamalarına vardırıyor. Orada da kalmıyor arkasından bu şekilde hakaretlere kadar gidiyor. Bu arkadaş tek değil ki, kuyrukçuların pek çoğunda bu özellik, bu küfürbazlık var.

__________________

Bu ileti en son solcu tarafından 07.10.2015- 14:02 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

bedrettin
[.....]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 30.08.2013
İleti Sayısı: 923
Şehir: Trabzon
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 07.10.2015- 14:06
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: solcu yazmış

 Alıntı Çizelgesi: umut yazmış

Bu kuyrukçu tiplerin yazdıklarından anladığım bir şey varsa, küfürbazlıkları ve insanlara hakaret etmekten başka bir şey yapmamaları. Çürümüşlük, kişiliksizlik bu adamların diline yapışmış. Siyaset olmayınca boşluğu yerini küfürlerle, hakaretlerle dolduruyorlar.Ben bunu örgütsüzlüğe bağlıyorum. Örgütsüz tek başına olan bir adam kuyrukçuluktan başka ne yapsın. Örgütsüzlük ve kuyrukçuluk da bir araya geldiğinde teoride ilerleme olamıyor. Bu arkadaş yıllardır hep aynı şeyleri yazar durur. Oraya saplanıp kalmış. Forumunda kendisiyle tartışmaya başlandığında teorik yetersizlik hemen kendini ulusalcı, nasyonalist, perincekçi, sosyal faşist suçlamalarına vardırıyor. Orada da kalmıyor arkasından bu şekilde hakaretlere kadar gidiyor. Bu arkadaş tek değil ki, kuyrukçuların pek çoğunda bu özellik, bu küfürbazlık var.


İleri gitmeyen geri gider. Bunların dertleri bu. Kuyrukçuluğa saplanıp kalmışlar. Okuma yapıyorlarsa bile kuyrukçuluğu tahkim edecek olanları seçiyorlar. Böyle olunca teoride ileri gitmek olası değil. İleri gitmeyince de geri gidilir. Bunu örtbas etmek için de Lenin'i, Marks'ı kendilerine uydurmaya çalışıyorlar.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

denizcan
[devrimci]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.472
Şehir: Trabzon
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 07.10.2015- 14:38
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: dayanışma yazmış

Sol Paylaşım sitesinin Melnur’u sayesinde yüzeysellikten kurtulacağız ,kafa karışıklığımızı gidereceğiz,her şeyden önemlisi de ikide bir üzerimize yapıştırılmak istenen KUYRUKÇU yaftasından kurtulacağız.

Yeterki bizler,KÖH nin Emperyalizmle işbirliği içersinde olduğu tezini benimseyelim ve bu güzel ülkemizin milleti ile bölünmez bir bütün olduğunu,bu uğurda gerekirse canımızı bile vereceğimizi söyleyelim.
O zaman bakın,Sol Paylaşım sitesinin en has üyesi biz oluruz,tabi Perinçek artıklarıyla aynı saflarda yer almak koşuluyla.


En güzel yeri burası! Kuyrukçu değilmiş, çünkü bu ülkenin milleti ile bölünmez bir bütün olmadığını savunuyormuş. Eğer savunsaymış, Sol Paylaşımın en has üyesi olurmuş:)

Forumda Perincek'i savunan var da ben mi rastlamadım:)


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

denizcan
[devrimci]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.472
Şehir: Trabzon
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 08.10.2015- 18:46
Alıntı yaparak cevapla  


 Alıntı Çizelgesi: umut yazmış

Bu kuyrukçu tiplerin yazdıklarından anladığım bir şey varsa, küfürbazlıkları ve insanlara hakaret etmekten başka bir şey yapmamaları. Çürümüşlük, kişiliksizlik bu adamların diline yapışmış. Siyaset olmayınca boşluğu yerini küfürlerle, hakaretlerle dolduruyorlar.Kim Veda mı kuyrukuçu! Bak neler yazıyor:)

YAZIKLAR OLSUN!!!

Bu nasıl bir sol anlamak gerçekten olanaksız.
Solun demek ki genlerinde var,KUYRUKÇULUK,kendi güçsüzlüğünden kaynaklı bir güce duyduğu gereksinme sonucu,bir güce yedeklenmek.

Bugün Facebook ta öyle paylaşımlar vardı ki,sol adına utanç duydum.
Cumhuriyetin kazanımlarını koruduğu ,Emperyalizme karşı dimdik duruş sergilediği söylenen,Putin Rusyasından bahsedenlere mi rastlarsın,Putın'i ve Rusyayı kahraman ilan edenlere mi rastlarsın!

Hele bir tanesi varki,gerçekten içler acısı,insanın içini acıtan,Ekim devriminin mimarının yol arkadaşı,Ekim Devrimini gerçekleştiren Bolşevik Partisinin önderlerinden, Stalin'i,Putinle tokalaşırken gösteren foto montaj bir resim.

Bu nasıl bir utanmazlıktır ki,bu nasıl bir rezilliktirki,bana göre Sosyalizme küfürle eş değer bu resmi   paylaşabiliyorsunuz.
YAZIKLAR OLSUN!!!

veda__________________

Bu ileti en son denizcan tarafından 08.10.2015- 18:46 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Toplam 4 Sayfa:   [1]   2   3   4   >   son» Forum Ana Sayfası  »  Sözde sol-sosyalist forumlar...
 »  Sn.Veda'nın hezeyanları

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Benzer konu yok

Etiketler   Sn.Vedanın,   hezeyanları


Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Benzer konu yok

Etiketler   Sn.Vedanın,   hezeyanları


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF EkibiForum Mobil RSS