Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Forum Ana Sayfası  »  Dünyadan
 »  AFP: Türkiye YPG üssünü top ateşiyle vurdu

Yeni Başlık  Cevap Yaz
AFP: Türkiye YPG üssünü top ateşiyle vurdu           (gösterim sayısı: 2.111)
Yazan Konu içeriği

boşluk

solcu
[kemal]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.01.2014
İleti Sayısı: 1.793
Şehir: Ankara
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 13.02.2016- 19:58
Alıntı yaparak cevapla  


AFP: Türkiye YPG üssünü top ateşiyle vurdu

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye'nin bugün Suriye'nin Halep kentinin YPG kontrolündeki bölgelerini top ateşiyle vurduğunu duyurdu. Reuters de Türk hükümet yetkililerinin, Halep çevresindeki YPG mevzilerinin vurulduğunu doğruladığını duyurdu. Suriye Demokratik Güçleri komutanlarından Ebu Ömer ise "Türkiye'nin saldırdığı bölgede YPG yok sadece biz varız" dedi.

Resim Ekleme
Türkiye'nin bombardımanından sonra bölgedeki yerel kaynakların geçtiği görüntüler

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye'nin bugün Suriye'nin Halep kentinin YPG kontrolündeki bölgelerini top ateşiyle vurduğunu duyurdu.

AFP'nin aktardığına göre, örgütün sözcüsü Rami Abdul Rahman, hedefler arasında Miniğ Askeri Havaalanı olduğunu söyledi.   Rahman'ın bu ifadelerine karşın, bir Kürt yetkili, Reuters'a yaptığı açıklamada, Miniğ'in YPG kontrolünde olmadığını, Ceyş ül Suvvar (Devrimciler Ordusu) isimli bir başka Kürt grubun elinde olduğunu öne sürdü.

TÜRK KAYNAKLARI DA DOĞRULADI

CNN Türk'e konuşan Türk güvenlik yetkililerine göre TSK, Maranas köyünün 1 km. yakınındaki YPG mevzilerini vurdu. Bombardımanın halen sürdüğü belirtiliyor.

Reuters'a konuşan bir Türk hükümet yetkilisi, "Türk Silahlı Kuvvetleri, Azez bölgesindeki PYD hedeflerini top ateşine tuttu" dedi.

DEMOKRATİK SURİYE GÜÇLERİ KOMUTANI EBU ÖMER: YPG GÜÇLERİ YOK SADECE BİZ VARIZ


Sputnik’e konuşan Demokratik Suriye Güçleri komutanlarından Ebu Ömer, "Türkiye sınırdan bize havan topları ve roketlerle saldırıyor. Saldırılar devam ederse biz de karşılık vereceğiz” dedi.

Demokratik Suriye Güçleri Azez komutanlarından Ebu Ömer, Türkiye’nin bugün 16.30 sularında sınırdan kendilerine havan topları ve füzelerle vurduğunu belirterek şunları söyledi:

"Türkiye bugün sınırdan Azez’e bağlı Tınıp ile Mevki köyünde konuşlu bulunan güçlerimize havan topları ve roketlerle saldırdı. Uçak bombardımanı ile saldırmadı. Havan topları ve füze saldırısı sonucu güçlerimizden ölü ve yaralı yok ama maddi kayıp var. Roketlerin düştüğü yerde yanıklar ve çukurlar oluşuyor.   Yapılan saldırılara karşılık vermedik ama saldırılar sürerse biz de karşılık vereceğiz. Türkiye’nin saldırı yaptığı bölgede YPG güçleri yoktur. Sadece biz varız. Saldırıya ilişkin şimdi toplantı yapıyoruz. İleriki saatlerde saldırıyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapacağız.”

SOL


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

solcu
[kemal]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.01.2014
İleti Sayısı: 1.793
Şehir: Ankara
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 13.02.2016- 20:02
Alıntı yaparak cevapla  


Hükümetin OrtaDoğu planları yüzünden başımıza bir iş gelecek ama bakalım ne zaman yanlışlarını anlayacak hale gelecekler!

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

dayanışma
[özgürlük]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 13.12.2013
İleti Sayısı: 1.918
Şehir: Zonguldak
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 13.02.2016- 20:05
Alıntı yaparak cevapla  


Bölgede yalnız kalan AKP'nin kendini hissettirme çabası.

Söz, yetki, karar, iktidar HALKA!
Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

bedrettin
[.....]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 30.08.2013
İleti Sayısı: 923
Şehir: Trabzon
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 13.02.2016- 21:58
Alıntı yaparak cevapla  


TSK’dan, YPG ve QSD kontrolündeki Minnağ ve Merinaz’a top atışları

Tarih: 13 Şubat 2016

TSK, YPG/YPJ öncülüğünde kurulan Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) kontrolünde bulunan, Suriye’nin kuzeyindeki Azez’e bağlı Minnağ Askeri Hava Üssü, Minnağ (Minîh) ve Merinaz köylerini top atışlarıyla vurdu

TSK, Suriye’nin kuzeyindeki Azez’e bağlı olan Minnağ Askeri Hava Üssü, Minnağ (Minîh) ve Merinaz köylerini top atışlarıyla vurdu.

Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) haberine göre, TSK, Afrin’in Yazıbağı Köyü sınırında bulunan karakoldan Azez’in Minnağ (Minîh) ve Merinaz köylerine obüslerle saldırdı.

Lübnan merkezli El Meyadin televizyonu, Malikiye Köyü’nün de top atışlarıyla vurulduğunu bildirdi.

Bu bölgeler kısa süre önce YPG/YPJ öncülüğünde oluşturulan Demokratik Suriye Güçleri (QSD) tarafından cihatçı çetelerden temizlenmişti.

YPG/YPJ GÜÇLERİ AZEZ’E İLERLİYOR: MİNNAĞ HAVA ÜSSÜ QSD DENETİMİNDE

Resim Ekleme
Haritada kırmızıyla yuvarlak içinde gösterilen yerler Minnağ Askeri Hava Üssü, Malikiye, Minnağ ve Merinaz köyleri. (Suriye savaşında anlık çatışmaları gösteren interaktif harita için resmin üzerine tıklayın!)

PYD resmi Twitter hesabından hava üssüne top atışları yapıldığını doğruladı.

Resim Ekleme
PYD, resmi Twitter hesabından, Minnağ Askeri Hava Üssü’ne top atışları yapıldığını duyurdu.

Al Jazeera Türk’ün haberine göre, Londra merkezli, muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Türkiye’den topçu birliklerinin açtığı ateşin Halep vilayetinin kuzey kesimlerinde YPG kontrolündeki bölgeye düştüğünü söyledi.

Resim Ekleme
TSK’nın top atışları sonrası Minnağ Askeri Hava Üssü çevresini gösteren uydu görüntüsü (Kaynak: ANHA)

Gözlemevi, hedef alınan alanda Minnağ Askeri Hava Üssü’nün de olduğunu ve üssün kontrolünün yakın zamanda YPG tarafından ele geçirildiğini belirtti.

Reuters haber ajansına bilgi veren hükümet kaynakları ise Azez yakınlarındaki YPG mevzilerinin Türk topçu ateşiyle vurulduğunu söyledi. Reuters’a konuşan bir PYD yetkilisi ise vurulan hava üssünün de yakınlarındaki köyün de YPG tarafından değil, YPG/YPJ öncülüğünde kurulan Demokratik Suriye Güçleri’ne bağlı Ceyş’ul Suvvar birliklerinin kontrolünde olduğunu söyledi.

QSD: Saldırılar devam ederse biz de karşılık vereceğiz

Sputnik’in haberine göre, Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) Azez komutanlarından Ebu Ömer, Türkiye’nin bugün (13 Şubat) 16.30 sularında sınırdan havan topları ve füzelerle saldırı düzenlendiğini belirterek şunları söyledi:

Türkiye bugün sınırdan Azez’e bağlı Tınıp ile Mevki köyünde konuşlu bulunan güçlerimize havan topları ve roketlerle saldırdı. Uçak bombardımanı ile saldırmadı. Havan topları ve füze saldırısı sonucu güçlerimizden ölü ve yaralı yok ama maddi kayıp var. Roketlerin düştüğü yerde yanıklar ve çukurlar oluşuyor.   Yapılan saldırılara karşılık vermedik ama saldırılar sürerse biz de karşılık vereceğiz. Türkiye’nin saldırı yaptığı bölgede YPG güçleri yoktur. Sadece biz varız. Saldırıya ilişkin şimdi toplantı yapıyoruz. İleriki saatlerde saldırıyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapacağız.

Habertürk: ‘Doğrudan müdahale edildi’

Habertürk’ün haberine göre, söz konusu top atışlarıyla “doğrudan müdahale” edildi:

Habertürk’e bilgi veren kaynaklar, “Daha önce yapılan top atışları angajman kuralları işletilmesiydi, bu kez doğrudan müdahale ediliyor. Konu Beştepe’deki güvenlik zirvesinde ele alınmıştı” dedi.

AA: TSK angajman kuralları çerçevesinde karşılık verdi

Anadolu Ajansı (AA), gün içinde Suriye’den Türkiye tarafına iki saldırı düzenlendiğini iddia etti. AA’nın haberinde, “PYD/PKK mensuplarınca Azez’in güneybatısındaki Maranas bölgesinden, Akçabağlar üs bölgesine ateş açılması üzerine TSK, angajman kuralları çerçevesinde ateşe karşılık verdi” ifadeleri yer aldı.

Haberde ayrıca, Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki Çalıboğazı karakolu bölgesine, Suriye ordusu tarafından saat 14.55’te havan atışı yapıldığı öne sürüldü. Bunun üzerine TSK unsurları angajman kuralları çerçevesinde karşılık verdiği belirtildi.

Sendika.Org


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

bedrettin
[.....]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 30.08.2013
İleti Sayısı: 923
Şehir: Trabzon
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 13.02.2016- 22:19
Alıntı yaparak cevapla  


AKP'nin Suriye'deki bütün planları çöktü, yine de vazgeçmiyorlar. Davutoğlu kandil'e dönük alınan tedbirler neyse Suriye'deki PYD unsurlarına karşı alacağımız tedbirler de aynı olacak demişti. Planlarını yeniliyorlar akıllarınca. Bölgedeki hiçbir güç Türkiye'yi desteklemiyor. Kala kala Suudi Arabistan'a kaldık. Suudi Arabistan'la birlikte bölgede sünni islamı egemen kılacaklarını sanıyorlar.

Bölgede yükselen güç kim ne söylerse söylesin Esad. Rusya'nın devreye girmesi ve Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi Esad'ı bölgede tek güç haline getirdi. Rus uçağının düşürülmesiyle Türkiye elindeki kozları da kaybetti. Hava üstünlüğü Rusya'da kara üstünlüğü Esad ve PYD'de. Türkiye çaresiz seyrediyorken şimdi bir atak yapmaya çalışıyor. Bu ataktan ne umut ettiği de belli değil. Belli olan Türkiye bir çıkmaza doğru yol alıyor.

Amerika ile Rusya'nın da bölgede anlaştıklarını düşünüyorum. Türkiye'nin Işid ve diğer cihatçı terör örgütlerini desteklediği de ortaya çıktı. Kimse Türkiye'yi takmıyor. Rusya ve Esad'ın bu top atışlarına tepkisini ve bundan sonraki gelişmeleri Türkiye'nin hayrına olmayacak.Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.570
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 14.02.2016- 02:33
Alıntı yaparak cevapla  


AKP son salvolarını gönderiyor. Suriye halkı Esad öncülüğünde direndi ve kazandı. Bu atışlar çaresizlikten çare üretme çabası. ''Diktatör Esed'', yılmadı, halkını kendi çevresinde örgütledi, direndi ve emperyalist gericiliğe karşı zafer kazanma yolunda adımlar atıyor. Bir hafta içinde Şam'da Cuma namazı kılacağını söyleyenler çaresizler, bölgede öyle bir duruma düştüler ki, Cumhuriyet tarihinde hiç olmayan bir şeyi başardılar ve aynı anda bölgedeki bütün devletleri karşılarına almayı becerdiler! ''Sıfır sorun''la çıkılan yol, ''çaresiz yalnızlık''a kilitlendi kaldı. Bu top atışları çaresizlikten çare üretme çabasından öteye gitmez. AKP balık olmayan göle olta sarkıtmaya çalışıyor. Bu saldırılardan kara harekatı beklentisi içindeselerse, o da bu saatten sonra zor. Basına yansıyan bir haber, bu konuda silahlı kuvvetlerin konuya olumsuz baktığı yönünde. Diretir ve Suudi ortaklığı ile böyle bir teşebbüste bulunursa dışarıdaki yenilgisini içeri taşır. AKP'nin gözü kara, Erdoğan'ın ''çılgın'' bir siyasetçi olduğunu biliyoruz ama bu kadarı, bu koşullarda onlara da kaldıramayacakları kadar ağır gelir.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

ayhan
[....]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 05.12.2013
İleti Sayısı: 1.092
Şehir: Tekirdağ
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 14.02.2016- 10:57
Alıntı yaparak cevapla  


Türkiye yine bombaladı

Dünkü bombalamanın ardından Reuters Türkiye'nin Suriye'yi yeniden vurduğunu iddia etti...

Resim Ekleme

Reuters, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki   YPG mevzilerini yeniden vurduğunu iddia etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri, dün Suriye'deki PYD mevzilerini bombalamış, Başbakan Ahmet Davutoğlu, "PYD, Azez'e dönük saldırıda bulundu. Angajman kuralları gereği biz de hedefleri vurduk" açıklamasını yapmıştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, dün sınıra 13 kilometre mesafede bulunan ve iki gün önce YPG’nin ılımlı muhaliflerden aldığı hava üssü ile çevresindeki mevzileri Kilis’te konuşlu topların ateşiyle vurmuştu.

Odatv.com


Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Dünyadan
 »  AFP: Türkiye YPG üssünü top ateşiyle vurdu

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör PKK Perinçek'i bu fotoğraflarla vurdu Alisan 0 1176 13.11.2016- 14:39
Konu Klasör Emperyalizm Suriye'yi vurdu melnur 1 345 15.04.2018- 08:13
Konu Klasör ABD, Irak'ta IŞİD'i vurdu umut 4 1875 19.08.2014- 23:01
Konu Klasör Suriye uçakları İHH tırını vurdu iddiası umut 0 1828 09.05.2014- 13:40
Konu Klasör TSK'ya bağlı jetler yine Kuzey Irak'ı vurdu denizcan 4 2017 05.08.2015- 00:40

Etiketler   AFP:,   Türkiye,   YPG,   üssünü,   top,   ateşiyle,   vurdu


Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör PKK Perinçek'i bu fotoğraflarla vurdu Alisan 0 1176 13.11.2016- 14:39
Konu Klasör Emperyalizm Suriye'yi vurdu melnur 1 345 15.04.2018- 08:13
Konu Klasör ABD, Irak'ta IŞİD'i vurdu umut 4 1875 19.08.2014- 23:01
Konu Klasör Suriye uçakları İHH tırını vurdu iddiası umut 0 1828 09.05.2014- 13:40
Konu Klasör TSK'ya bağlı jetler yine Kuzey Irak'ı vurdu denizcan 4 2017 05.08.2015- 00:40

Etiketler   AFP:,   Türkiye,   YPG,   üssünü,   top,   ateşiyle,   vurdu


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF EkibiForum Mobil RSS