Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Forum Ana Sayfası  »  Güncel Tartışma Konuları
 »  Gençlerin ölümüne alışmamız mı bekleniyor?

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Gençlerin ölümüne alışmamız mı bekleniyor?           (gösterim sayısı: 1.537)
Yazan Konu içeriği

boşluk

özgür
[taylan özgür]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 04.09.2013
İleti Sayısı: 203
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 03.10.2013- 14:14
Alıntı yaparak cevapla  Taksim Dayanışması: Gençlerin ölümüne alışmamız mı bekleniyor?

Resim Ekleme

Taksim Dayanışması, Hasan Ferit Gedik'in öldürülmesine ilişkin bir açıklama yaptı: "Barış ve hoşgörünün Gezi Parkı'ndan ülkenin bütününe taşınmasını beklerken, kentlerine ve yaşam alanlarına sahip çıkan gençlerin ölümüne alışmamız mı bekleniyor?"

(soL - Haber Merkezi) Taksim Dayanışması, Hasan Ferit Gedik'in öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Aylardır mahallesine sahip çıkan gençlere kurşun yağdıran, şimdiye kadar onlarcasının yaralanmasına neden olan çetelerin "derin odaklarca" korunmadan bu pervasızlığı sürdürebileceklerine inanılır mı?" dedi.

Açıklama şu şekilde:

Ülkesine, parkına, doğasına, deresine, sağlıklı çevreye, evine, okuluna, hastanesine, sinemasına, kültür merkezine, meydanına; yani yaşamına sahip çıkan gençlerin İstanbul'da, Eskişehir'de Ankara'da, Antakya'da polis şiddeti ile ölümünü bütün ülke gördü...

Milyonların, bu şiddetin ve ölümlerin sorumlusu "emniyet müdürleri ve valiler" görevlerinden alınsın çığlığı hala ülkenin meydanlarında yankılanmaya devam ediyor. Ne yazık ki bu haklı, bu meşru, bu insani, bu toplumsal talep ülkeyi yönetenlerce görmezden gelinmeye, failler korunmaya devam ediyor.

29 Eylül 2013 günü Gülsuyu mahallesinde uyuşturucu çetelerini yürüyüşle protesto eden gençlere ateş eden ve 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik'in ölümüne biri ağır 5 kişinin yaralanmasına neden olan çetelerin İstanbul'un ortasındaki bu pervasızlığını kabullenemiyoruz.

Barış ve hoşgörünün Gezi Parkından ülkenin bütününe taşınmasını beklerken kentlerine ve yaşam alanlarına sahip çıkan gençlerin ölümüne alışmamız mı bekleniyor? Aylardır mahallesine sahip çıkan gençlere kurşun yağdıran, şimdiye kadar onlarcasının yaralanmasına neden olan çetelerin "derin odaklarca" korunmadan bu pervasızlığı sürdürebileceklerine inanılır mı?

Kentsel dönüşümün, kent yağmasının gündem olduğu her mahallede benzer "çetelerin" ortaya çıkması ve kentine, mahallesine, barınma hakkına sahip çıkanlara karşı silah kullanmasını tesadüf olarak değerlendirmek mümkün değil.

Bilinmelidir ki, toplumsal barışın ve hoşgörünün temelini yurttaşların demokratik talep ve tepkilerinin algılanması oluşturur. Gezi Parkına, yani yaşamına sahip çıkanların ülkenin her yanında olduğu gibi Gülsuyu'nda da kentsel dönüşüm adı altındaki kent yağmasına, uyuşturucu bataklığı yaratmaya çalışan çetelere, onları koruyan ve kollayanlara karşı durması kaçınılmazdır. Bu nedenle Başta Gülsuyu Mahallesi olmak üzere kentsel dönüşüm adı altındaki kent yağmasının durdurulmasını, Hasan Ferit Gedik'in katillerinin bulunmasını, destekçilerinin açığa çıkarılmasını istiyoruz. Şu ana kadarki mücadelesine, taleplerine, yaşam hakkına saygı göstermeyenlerin, Hasan Ferit Gedik'in cenazesine ve ailesine saygı göstermesini, cenaze törenini istediği yerde yapma ve istediği yerde defnetmeleri konusunda çıkarılan engellerin bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyoruz.

TAKSİM DAYANIŞMASI


SOL


Boyun eğme.
__________________

Bu ileti en son özgür tarafından 03.10.2013- 14:17 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Güncel Tartışma Konuları
 »  Gençlerin ölümüne alışmamız mı bekleniyor?

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Kürt sorununda ne bekleniyor? umut 0 855 04.02.2016- 09:57
Konu Klasör Gençlerin tercihi tercümanlık okumak imgetercume 0 1704 07.07.2015- 12:45

Etiketler   Gençlerin,   ölümüne,   alışmamız,   bekleniyor


Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Kürt sorununda ne bekleniyor? umut 0 855 04.02.2016- 09:57
Konu Klasör Gençlerin tercihi tercümanlık okumak imgetercume 0 1704 07.07.2015- 12:45

Etiketler   Gençlerin,   ölümüne,   alışmamız,   bekleniyor


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF EkibiForum Mobil RSS