Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Forum Ana Sayfası  »  Siyasi Gündem ve siyasi tartışmalar
 »  Bu yobazları bu liberaller yetiştirdi!

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Bu yobazları bu liberaller yetiştirdi!           (gösterim sayısı: 679)
Yazan Konu içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 5.887
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 02.08.2017- 16:44
Alıntı yaparak cevapla  


Bu yobazları bu liberaller yetiştirdi!

ENVER AYSEVER

 

Dangalağın biri elindeki satırla/baltalya Atatürk heykeline saldırıyor… Etraftakilere vaaz vermeye kalkıyor… Kameraları görünce yılışıyor… Sonrası malum! Sanırım kimse bu görüntüyü yadırgamamıştır. Dün de böyle tipler vardı, bugün de var. Ancak farklı olan şudur; bu adam sırtını iktidara yasladığının farkında ve oradan aldığı güçle, “yeni Türkiye benim” vurgusu yapıyor. Bir yanıyla doğrudur, çoktandır meczuplar ülkesine olduk!

Maçka Parkı’nda bir genç kadın, adına özel güvenlik denen kerameti kendinden menkul bir ahmak tarafından açıkça giyiminden ötürü taciz ediliyor, herifçioğlu işi polis çağırmaya kadar götürüyor, ardından kamuoyuna yansıyınca olay üstü örtülsün diye geri adım atılıyor. Dün de böyle alçak ve de ahmak ahlak bekçileri vardı, bugün de var. Fark şu; bu saldırgan görevli iktidarda olduğunu hissediyor ve oradan devşirdiği güçle eşkıyalık yapıyor. Gericilik ayaklanmış, her yanda salgın biçimde kendini gösteriyor.

Lümpenliğin, kabadayılığın, mafyalığın egemen olduğu bir düzen kuruldu. Fatih Terim adlı spor adamının(!) telefonla tartıştığı kişiyi dövmek için, üşenmeden onca yol yapması başka nasıl açıklanır? Sonu Terim’in istediği gibi olmuyor, o ayrı. Lâkin dükkânı basılan kebapçının sosyal medyadan yayılan görüntülerde: “Onu gördüğüm yerde döveceğim” demesi de işin cabası! Orman kanunları geçerli…

OHAL uygulamalarının bu yazdıklarımdan farkı yoktur. Padişah buyruğu verildiği an, gideceğiniz bir mahkeme yoktur. Diyelim kırk yıllık evli Ayşe ve Mehmet’le ilgili bir KHK çıktı ve dendi ki: ‘Bundan böyle Ayşe’nin kocası Mehmet değil Ahmet’tir.” Akşam Ahmet gelecek, eve yerleşecek, çocukların babası olacak ve gece mecburen yatağa gelecek ve… Neyse… İstediğin kadar ‘Bu herif kocam değil’ diye yırtın, bir kez hüküm verilmiş, o saatten sonra poponu da yırtsan KHK ile atanmış kayyum kocayı alacaksın koynuna… Memlekette hukuk dediğin budur…

Elbet bu noktaya bir günde gelinmedi. Bir muhafazakâr kadın bakan, ailesinde kim varsa kurumlara atadı. Kim şaşırdı buna? Devlet her yanıyla böyle yönetilmiyor mu? Üstelik tüm bunlar; özgürleşiyoruz, vesayetti bitti denerek, oldu. Ömrünün tamamını Fethullah güzellemesi yaparak geçiren Gülerce, kamuoyuna ders vermeye kalkıyor. İtirafçılık, ispiyonculuk, yalancılık etik ölçü haline gelmiş. Böyle olmazsan “öteki” haline geliyorsun. Peki, tüm bunları kim yarattı?

Geçen gün bir ilan gördüm, Şirince Nişanyan Otel’de “Siyaset Kampı” olacakmış. Murat Belge, Asaf Savaş Akat, Fuat Keyman, Etyen Mahçupyan, Baskın Oran hocaymış. Hemen kayıt olmak lazım. Bu adamları dinleyerek AKP’nin nasıl iktidar olduğunu anlayabilirsiniz. Sosyalistlere küfür bunlarda, Mustafa Kemal ve aydınlanma düşmanlığı bunlarda, piyasacılık bunlarda, AB işbirlikçiliği bunlarda… “Yetmez Ama Evet” ailesinin güzide üyeleri bunlar… İşin b.ku çıkınca da “kandırıldık” diyenler. Yukarıda saydığım lümpen meczuplar cumhuriyetinin kanaat önderleri!

Mesele şu; ortalama bir siyasal İslamcının ‘cihatçı’ olduğunu ve şeriat devleti kurmak isteyeceğini bilmeyen liberallerin elinde oyuncak olduk. Şimdi yine ortadalar, yedikleri naneler yetmiyormuş gibi bize akıl vermeye kalkışıyorlar. Şunda anlaşalım: Yaşamının herhangi bir döneminde siyasal İslam’la iş görmüş birinden kimseye hayır gelmez. Demokrasi zırvası üzerinde tepinerek müftülerin nikâh kıyacağı günlere kadar geldik. Çünkü liberal “bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler” der. Sonra pişman olunca da “kandırıldık” deyip yırtacağını zanneder. Öyle değil kardeşim, unutmam ve bunun hesabını mutlaka sormak isterim. Siyasal tavır takınan herkes, yaptıklarının sorumluluğunu taşımalı. Bellek yoksa yaşam yok!

Bu yobazları bu liberaller yetiştirdi!__________________

Bu ileti en son melnur tarafından 02.08.2017- 16:55 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 5.887
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 03.08.2017- 08:40
Alıntı yaparak cevapla  


''Geçen gün bir ilan gördüm, Şirince Nişanyan Otel’de “Siyaset Kampı” olacakmış. Murat Belge, Asaf Savaş Akat, Fuat Keyman, Etyen Mahçupyan, Baskın Oran hocaymış. Hemen kayıt olmak lazım. Bu adamları dinleyerek AKP’nin nasıl iktidar olduğunu anlayabilirsiniz. Sosyalistlere küfür bunlarda, Mustafa Kemal ve aydınlanma düşmanlığı bunlarda, piyasacılık bunlarda, AB işbirlikçiliği bunlarda… “Yetmez Ama Evet” ailesinin güzide üyeleri bunlar… İşin b.ku çıkınca da “kandırıldık” diyenler. Yukarıda saydığım lümpen meczuplar cumhuriyetinin kanaat önderleri!

Enver Aysever'in verdiği isimlere başka bir yığın isim eklenebilir. Daha başka, akıllarınca sessiz kalarak ama kürt ulusalcılığına kayıtsız koşulsuz destek vererek ve solculuğun kürt ulusalcılığını desteklediğinden geçtiğini algısı yaratarak sanalda da olsa bir konumlanış içine girenleri de bu listeye dahil etmek gerek. Bakmayın şimdi farklı sesler çıkarmaya çalıştıklarına, hepsi oradaydılar, hep beraberdiler...

Hepsi!


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 5.887
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 04.08.2017- 19:02
Alıntı yaparak cevapla  


Geçen gün kitaplığımı düzenlerken Hasan Cemal'in iki kitabı elime geçti. Tank Sesiyle Uyanmak ve Cumhuriyet'i Çok Sevmiştim. Tekrar göz gezdirdim. Altını çizdiğim yerleri yeniden okudum.   Enver Aysever liberallerin AKP'ye verdiği ideolojik destekten söz ediyor ama, yanlış anlaşılmamalı, bu liberallerin sözde demokrasi adına gericiliğe verdiği destek çok daha önceleri, 12 Eylül sonrasında Özal ile başlıyor. Belki çok daha öncesi de vardır.

Kitap baştan sona ibret verici yorumlarla dolu.   Hasan Cemal kitabına Çetin Altan ve oğullarının, Cengiz Çandar'ların, ve Mehmet Barlas'ların İlhan Selcuk ve Uğur Mumcu ile olan polemiklerini de almış. Hasan Cemal özellikle İlhan Selçuk'u gazeteye TKP'ye yakın isimleri doldurmaya istekli olduğunu, kendisinin ise gazetenin ''çok sesli'' bir hale gelmesine çalıştığını söylüyor. Gazeteye alınan isimler bu kesimden olunca İlhan Selçuk karşı çıkıyor ve sürtüşmeler de hep bu zeminde ortaya çıkıyor.

Hasan Cemal'in Cumhuriyet gazetesinde yapmaya çalıştığını aslında bütün bu dönek takımı ve liberaller ülke siyaseti için yaptı. Önce 12 Eylül faşizminin basıncı, sonrasında Sovyetler Birliği'nin çözülüş süreci sol zeminde bulunduğunu sandığımız pek çok kişinin savrulmasına yol açtı. Garip bir süreçti. Kürt hareketi de yükselişe geçmişti, sol'da ise dağınıklık, yılgınlık ve savrulma hakimdi. Yazılı ve görsel medyada bir demokrasi tapıncı ortaya çıkmıştı. Varsa yoksa demokrasi çığırtkanlığı. Liberaller, dönekler, kürt aydınları,İslamcı yazar çizer takımı hep birlikte jakobenizmi, Kemalizmi, Askeri vesayeti gerileteceklerdi. Bu ülkede gerici iktidarlar eliyle demokrasi geliştirilecekti ve hatta yarım kalmış burjuva devriminin tamamlanacağını ileri sürenler de vardı.

Bu günlere böyle geldik.

Demokrasi çığırtkanlığı yapa yapa ülkeyi sonunda bu hale getirdik.

Tek adam otokrasisi, dinci faşizm...

Hasan Cemal şimdilerde nerede yanlış yaptığını aklından geçiriyor mudur? Cumhuriyet'te yaşananlar aslında ülkede yaşananlarla tıpatıp aynı. Ve bizler de, gerici iktidarlara ideolojik tahkimatta bulunan siyasi anlayışları hep solculuk ve demokrasi adına savunduk. Hatırlayın o günleri! Kuyrukçu tiplerin savunduklarını hatırlayın. Nerelere saldırdıklarını, neleri hedef haline getirdiklerini, nasıl da gerici iktidarlarla aynı konumu paylaşır hale geldiklerini hatırlayın. ABD emperyalizminin ortadoğu'daki planlarına bile karşı çıkamadıklarını, emperyalizm konusunu ( kürt ulusalcılığı perspektifi nedeniyle) ağızlarına bile almadıklarını hatırlayın.

Kitabın 227. sayfasında bir bölüm var: Hasan Cemal İlhan Selçuk'u topa tutacak ya aklınca; İlhan Selçuk'un ''neden artık antiemperyalist sözcüğü kullanılmıyor.'' yakınmasını yazıyor ve kendince de yanıt veriyor:

''Amerika, Avrupa, kapitalizm düşman görülmüyor da ondan...Batıyla bir kavgası yok da ondan...demokrasiyi benimsemiş de ondan... Batı'yla bir yerde ideolojik kavgası yok da ondan...''

Aynen öyle...

Bu liberal takımı, sadece onlar değil, onlarla kol kola giren dönekler, kürtçü aydınlar, islamcı yazar çizer takımı sola asıl işlevini de unuttular. Yani sadece gericiliğe destek vermekle kalmadılar, sol sempatizanların zihinlerinde solculuk konusunda yanlış bir algıya da yol açtılar. Bu algıda ne emperyalizm karşıtlığı var, ne sosyalist devrim perspektifi ve ne de işçi sınıfının ideolojisi...

Kısaca, sadece ''yobaz yetiştirdiler''e bağlamak çok ama çok eksik kalacaktır.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 5.887
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 13.08.2017- 21:03
Alıntı yaparak cevapla  


Başa dönersek, bu yobazları yetiştiren liberallerden biri olan Nuray Mert günlerdir gündemde. Kendisini solcu-sosyalist olarak tanımlayan bir akademisyenin bu kadar gerici bir düşünce yapısına sahip olabileceği gerçekten aklıma gelmezdi. Tamam, 'yetmez ama evet'çiydi, tamam başörtüsü-türban konusunu bir özgürlük konusu gibi görüyordu, tamam o da çevrenin merkeze yaklaşmasını ve hatta yerleşmesini bir demokrasi adımı olarak görüyor ve ülke için olumlu değerlendiriyordu, bütün bunları bir yere kadar anlayabilmek mümkündü. Ama son yazılarında evrim kuramı için ''sadece bir teori'' diyebilmesini anlayabilmek mümkün değil. Nikah kıyma yetkisini müftülüklere veren tasarı için olumlu yorumlarda bulunmasının kabul edilebilir bir yanı da olabilir mi?

Evet, son yazılarının gerçekten açıklanabilir bir yanı yok. Merdan Yanardağ'ın liberal ihanet sözünü de aşan bir zırcahillik var ortada. Sanırım bu nedenle, zırcahil oldukları için yıllardır hata üzerine hata yapıp, ülkenin bu hale gelmesinden ve AKP'nin bu kadar muktedir olabilmesinden sorumlu hale geldiler. Ama Nuray Mert   hiç de yalnız değil. Oya Baydar'ından Hasan Cemal'ine kadar bir yığın zırcahil liberal de Nuray Mert'in Cumhuriyet gazetesi'nden uzaklaştırılmasını eleştiriyorlar.   Zırcahiller dayanışması... Cumhuriyet Gazetesi bu davranışıyla ''tek tipçilik'' yapmışmış. Hasan Cemal'in yıllar yıllar önce Cumhuriyet'te yapmaya çalıştıklarına ne kadar benziyor bu yorumlar!

Zırcahillik liberallerin doğasında var!


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 5.887
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 14.08.2017- 13:32
Alıntı yaparak cevapla  


Eksik kalmasın, AKP gericiliğin bu kadar muktedir olabilmesini sadece   bu ''zırcahil liberal'' takımına bağlamak da bir haksızlıktır. Daha önce defalarca yazmıştım, bu liberaller AKP şakşakçılığında hiçbir zaman yalnız değillerdi. Dönek takımını, gerici-dinci çevreleri, kürtçü aydınları ve dahi kuyrukçu takımını hiç atlamayalım. Hep birlikteydiler, hep birlikte ülkeyi AKP eliyle demokratikleştireceklerdi...

Unutmamak gerek!


(Hala buna inananlar var, dolaylı dolaysız yoldan savunanlar var.   Nuray Mert sadece fazla öne çıktı. Yoksa, hiç de yalnız değil.)


Cvp:
Yazan Cevap içeriği

boşluk

melnur
[Gelenek]
Forum Yöneticisi

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 5.887
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Cevap Tarihi: 30.08.2017- 00:59
Alıntı yaparak cevapla  


Şimdi de Ergin Yıldızoğlu yazmış; garipsiyorum bu tür yazıları. Evet liberaller, sol liberaller, hepsi AKP'nin bu kadar muktedir bir hale gelmesinden ve ülkenin dinci bir faşizme doğru koşar adım yuvarlanmasından sorumludurlar.Sağlı sollu bu liberal zevat AKP'nin işini kolaylaştırmaktan ve ona ideolojik bir tahkimatta bulunmaktan sorumludurlar. Ama sadece onlar mı; kürt entelijansiya'sının hiç mi suçu yok; özellikle sanalda bu sürece dolaylı ya da dolaysız destek veren kuyrukçuların hiç mi rolü yok?

Hepsi oradaydı; unutmayalım, hep beraberdiler.

( Ergin Yıldızoğlu'nun yazısı için: http://www.toplumsol.org/trump-ve-bizim-liberaller-ergin-yildizoglu/ )


Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Siyasi Gündem ve siyasi tartışmalar
 »  Bu yobazları bu liberaller yetiştirdi!

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Liberaller, sosyalistler, komünistler umut 0 953 10.09.2015- 07:44
Konu Klasör Erdoğan’ı Batı’ya liberaller sundu dayanışma 1 1238 20.05.2015- 19:26
Konu Klasör Kürt hareketi ile liberaller arasında ne fark var? ayhan 11 3450 04.03.2014- 17:23
Konu Klasör Yoksa liberaller kemalist mi?-Deniz Yıldırım denizcan 2 1343 07.11.2014- 18:04

Etiketler   yobazları,   liberaller,   yetiştirdi


Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Liberaller, sosyalistler, komünistler umut 0 953 10.09.2015- 07:44
Konu Klasör Erdoğan’ı Batı’ya liberaller sundu dayanışma 1 1238 20.05.2015- 19:26
Konu Klasör Kürt hareketi ile liberaller arasında ne fark var? ayhan 11 3450 04.03.2014- 17:23
Konu Klasör Yoksa liberaller kemalist mi?-Deniz Yıldırım denizcan 2 1343 07.11.2014- 18:04

Etiketler   yobazları,   liberaller,   yetiştirdi


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF EkibiForum Mobil RSS