Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 unlarına solYurt ve dünya sordan bakan dostlar Hoşgeldiniz . Foruma etkin katılım yapabilmeniz içi  »
 Kürt Ulusal Sorunu
02.08.2018- 22:45

Gözleri ışıl ışıl...
Gülümsüyor.
Dişleri çıkmamış daha, dokuz aylık.
Adı Bedirhan!

Yine hain bir pusu, yine uzaktan kumandalı bir bomba ve paramparça edilen genç bir anneyle dokuz aylık bir çocuk!

Ve pusunun adı PKK!

Bir zamanlar sözde enternasyonalist ve gerçekteyse   kuyrukçu takımı ve kendini solcu sanan Kürt milliyetçileri tarafından ülkeye ve Orta Doğu'ya barış, demokrasi ve özgürlük getireceğine inanılan bir örgütün acımasız kör şiddeti. Evet, pusunun ad PKK. Kürt'ü Türk'e, Türk'ü Kürt'e düşman etmeye çalışmaktan başka bir amacı kalmayan kanlı bir örgüt.

Bu kez genç bir anneyle, minik Bedirhan'ın canına kast etti.

İnsan canına kıymanın en haincesi, en kalleş olanı bu; ve en insanlık dışı olanı!

Bilmiyorum,bir kaç   kendini bilmezleri ve solcu geçinen Kürt milliyetçilerini saymazsak bu kanlı örgütü hala özgürlük savaşçıları olarak görenler var mıdır?   Bu örgütün Orta Doğu halklarını bırakın, Kürt halkına özgürlük getireceğine inanan birileri kalmış mıdır? Genç bir anneyle, dokuz aylık Bedirhan bebeği gözlerini bile kırpmadan öldürebilen bir zihniyetin   bir halka özgürlük getirebilme iddiası taşıması mümkün olabilir mi?Emperyalist canilerle yatıp kalkanlar eninde sonunda o canilere benzemeye başlarlar. Bedirhan bebeği ve genç annesini paramparça eden bombanın pimini ateşleyenlerin eli buralarda aranmalıdır. Ve oralarda, yıllarca iddia edildiği gibi özgürlük ve barış değil, sadece   ölüm ve halk düşmanlığı yeşerir.

PKK kınanmalıdır.
PKK'ye karşı güçlü bir ses yükseltilmelidir.
PKK ile araya mesafe konulmasının zamanı geldi de geçmektedir.

Türkiye sol-sosyalist hareketi Kürt hareketinin bütün bölmelerine bu şiddeti amasız ve fakatsız ve dahi adını da koyarak kınama çağrısında bulunmalıdır. PKK'nin şiddetine açıkça ve cepheden karşı çıkmayanlarla da araya mesafe konulmalıdır.Bu kirli çatışmanın ve bu kahpe ve kör şiddetin hiç kimseye bir fayda getirmediğini ve emperyalizmin bölgedeki planlarına hizmetten ve iki halk arasında düşmanlık tohumları ekmekten başka bir işe yaramadığını ne zaman anlayacağız?


Tam Sürüme Geç »