Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 unlarına solYurt ve dünya sordan bakan dostlar Hoşgeldiniz . Foruma etkin katılım yapabilmeniz içi  »
 Forum Çöplüğü

Ben arada bir tek kişilik Forum olan buraya girip garibim gene kendi kendine ne tarışıyor diye göz atıyorum ve bu çerçevede bugün baktığımda beni ve kaçak arkadaşı tekrar davet ettiğini okudum.
Ben kaçak arkadaş gibi teşekkür etmeyeceğim. O kadar yasaklı varken neden sadece ikimizin yasağını kaldırmanız dikkatimi çekti ve benim için bu davetin arkasında yatan büyük bir soru.
Hangi kural dışı bir davranış da bulunup yasaklandığımı dahi açıklamadınız ve neden kaldırdığınızı da açıklamıyorsunuz.
Size soruyorum
1. Neden sadece ikimizin geri davet ediyorsunuz
2. Neden diğer yasaklı arkadaşların yasağını kaldırmıyorsunuz

Bolsevik  |  Cvp:
Cevap: 1
09.11.2018- 14:48

...

melnur  |  Cvp:
Cevap: 2
09.11.2018- 16:32

 Alıntı Çizelgesi: sorgulayan yazmış

Ben arada bir tek kişilik Forum olan buraya girip garibim gene kendi kendine ne tarışıyor diye göz atıyorum ve bu çerçevede bugün baktığımda beni ve kaçak arkadaşı tekrar davet ettiğini okudum.
Ben kaçak arkadaş gibi teşekkür etmeyeceğim. O kadar yasaklı varken neden sadece ikimizin yasağını kaldırmanız dikkatimi çekti ve benim için bu davetin arkasında yatan büyük bir soru.
Hangi kural dışı bir davranış da bulunup yasaklandığımı dahi açıklamadınız ve neden kaldırdığınızı da açıklamıyorsunuz.
Size soruyorum
1. Neden sadece ikimizin geri davet ediyorsunuz
2. Neden diğer yasaklı arkadaşların yasağını kaldırmıyorsunuzSn.Alişan /sorgulayan;

Bir kere sizi davet falan etmiyorum. Sadece engelinizi kaldırıyorum. Kurallara uyduktan sonra yazabilirsiniz diyorum. Bu konuyu neden bu kadar uzattığınızı anlamıyorum. İsterseniz yazar, istemezseniz yazmazsınız; bu kadar basit!

Sorularınıza yanıt veriyorum:

İkinizin engelini-yasağını kaldırdım; çünkü ikinizden başka yasaklı-engelli yoktu.

Diğer arkadaşlar dediğiniz kimler mesela. Diğer isimlerin tamamının sizin yasaklandıktan sonra inatla kayıt olduğunuz isimlerdi, ne çabuk unuttunuz.

Ve diğer sorunuz da sizi foruma tekrar tekrar aldıktan sonra en sonunda kendiniz ayrılmak istediniz, ben de isteğinizi yerine getirdim.

Neden açtığıma gelince; hem siz ve hem de Kaçak buraya ve diğer forumlara çeşitli adlarla girmeye çalıştı, hatta yazdı, gönderildi, ya da   müsamaha edildi. Aradan çok zaman geçti şimdi bu kadar detayı hatırlamıyorum, çünkü önemli de değil.

Konu bu; bu kadarcık bir şey için ne gereksiz bir tavır bunlar.

Neden yasağınızı açtığımın yanıtı da şu:

Pek çok kişi çeşitli zaman aralıklarında foruma kayıt oluyordu ama, engelli gözüküyordu, teknik bir sorun vardı. Ben de çoğunun engelini yönetici yetkimle kaldırıyordum. Kaldırdıktan sonra da problemin ortadan kalktığını sanıyordum. Oysa kii, engeli kalktığında bu kez foruma hiç giriş yapamıyordu. Bu isimlerin içinde sizler olabilirsiniz, başka isimlerle foruma giriş yapmayı denemiş olabilirsiniz diye sizin ve Kaçak'ın ban'ını kaldırdım. Durum bu!

Kaçak geldi, unuttuğum bir konuyu bile açarak başladı, o upuzun yazısının her satırına yanıtım var ama, Kaçak'ı yıllardır tanıyorum; durmasını, nokta koymasını bilmez. Onun forumdan uzaklaştırılmasının nedeni de hemen her konuda bu bitmez tükenmez ısrarlı yazışları ve zorlamasıydı. Tabi bir de ve en önemlisi sola yönelik eleştirilerin üslubu ve şimdi hatırlıyorum, ''sola akıl veriyorum'' gibi sözlerle ipin ucunu kaçırmasıydı.

Durum bu arkadaşlar.
İsterseniz yazar veya yazmaz, isterseniz sizi banlarım.

Bu kadar gereksiz bir tavrı anlayabilmek de mümkün değil.

Kaçak  |  Cvp:
Cevap: 3
09.11.2018- 17:59

"Kaçak geldi, unuttuğum bir konuyu bile açarak başladı, o upuzun yazısının her satırına yanıtım var ama, Kaçak'ı yıllardır tanıyorum; durmasını, nokta koymasını bilmez. Onun forumdan uzaklaştırılmasının nedeni de hemen her konuda bu bitmez tükenmez ısrarlı yazışları ve zorlamasıydı. Tabi bir de ve en önemlisi sola yönelik eleştirilerin üslubu ve şimdi hatırlıyorum, ''sola akıl veriyorum'' gibi sözlerle ipin ucunu kaçırmasıydı. " Melnur


Şimdiye dek pek çok forumdan çok çeşitli ideolojik nedenlerle atıldım. Ama ilk defa böyle bir nedenle atıldığımı öğreniyorum. Oysa bana hep "sol karşıtlığı-düşmanlığı" yaptığım gerekçesi söylenmişti. meğerse o işin ideolojik kılıfıymış. Meğerse "bitmez tükenmez, ısrarlı yazışlar"ımmış. :)

Bu gerekçeyi ilk defa yazıyorsun Melnur, farkında mısın? :)

Sence de aşırı apolitik olmadı mı bu? Forum kurallarının bir de böyle bir bölümü mü var?

E kardeşim, okumasaydın. Silah mı dayamıştık? Veya söyleseydin özet de geçerdim altına. :)

Neyse şansımı daha fazla zorlamayayım. Ben yine de Melnur'a teşekkür diyorum ve diyorum ki, hayır, ben ona küs değilim. Daha çok onun için üzülüyorum.

Hayatın böyle neşeli yanları da olmasa hiç çekilmeyecek. :)

melnur  |  Cvp:
Cevap: 4
09.11.2018- 18:15

Ya arkadaşım sen nasıl bir şeysin ya; sürekli ısrarlarının ne üzerine olduğunu da mı eklemeliyim. Herhalde bana şeker ver konusunda ısrar etmiyorsun değil mi? Israrın hala solun solu eleştirmesinde farklı bir dil-üslup gerektirdiği ve eleştirinin mutlaka ''içeriden'' olması gerektiğinin tarafından anlaşılaması. Kaç yıl geçti aradan, 4 mü, 5 mi, bak yine geldin, yine durup dururken aynı konuya girdin ve yine söylediklerimden hiçbir şey anlamamışsın ve aynı üslubu devam ettiriyorsun. Yani hala gereksiz bir ısrarın peşindesin ve hala polemik yapmaya çalışıyorsun.

Bu kadar zor mu şu söylediklerimi anlamak! Üstelik yazıyazforum'dan beri defalarca yazmama rağmen.

Arkadaşlar uzatmayın, lütfen uzatmayın.
Ban'ınız kaldırıldı; ister kurallara uygun yazarsınız, ister yazmazsınız. Ya da isterseniz tekrar banlayabilirim.

Ama şu gereksiz tartışmalardan bence sıyrılın!

sorgulayan  |  Cvp:
Cevap: 5
09.11.2018- 18:56

Başkalarının da yasaklandığını düşünüyordum,belki yanılıyor olabilirim. Söylediklerinize inanmak durumundayım.
Benim değişik isimlerde girmenin tek nedeni yasaklara ve sansüre karşı olmamdan dolayı. Elinde başka bir imkânda yok zaten. Hem savcı hem hakim konumundaki birine karşı ne yapmam gerekliydiki.
Neyse sizde de fazla bir değişiklik yok, her şey bıraktığımız gibi. Tek kişilik bir Forum da yazmam, tartışmamam,....   büyük ihtimal sıfır olabilir. Sizin biraz üye toplama konusunda kafa yormaniz gerekli, bunu defalarca burada yazdım ama o zamanda bildiğinizi okudunuz ve böyle devam edeceği kanısındayım. Tabiiki karar sizin

melnur  |  Cvp:
Cevap: 6
09.11.2018- 19:19

Arkadaşlar hala yanlış sularda dolaşıyorsunuz. En baştan söylemiştim; burası yazıyazforum gibi her önüne gelenin girdiği, sola sosyalizme, sosyalist liderlere istediği gibi salladığı bir forum olmayacak. Bunun dışında isteyen istediğini kurallara uyarak savunur. Kimse yazmazsa zamanım ölçüsünde   ben tek başıma yazacağımı da söylemiştim. Bu konuda bir sıkıntı da yaşamıyorum. Aklınızdan ''yalnızlıktan sıkıldı, bizi çağırıyor'' gelmesin.

Tekrar ediyorum, tekrar tekrar yazıyorum çünkü yapı olarak diyaloğa değil monoloğa yatkın bireyleriz; yazıyazforum'dan farklılığımız burada solcular-sosyalistler dışında kimsenin yazamayacağı değildir. Fark, kim yazarsa yazsın sola ve sosyalizme ve sosyalist liderlere karşı özenli yazmak zorunluluğudur. Eleştiri olabilir. Eleştirinin içeriden bir üslupla yapılması, bir gericinin, bir faşistin dili ile yapılamayacağıdır. Örnekse   Öcalan'ın Marks ve Engels için söyledikleri için ''eleştiridir canım, ne olacak'' denmez. Bu aradaki farkı anlayamayanlar ve beceremeyenlerin zaten burada olmalarının bir nedeni olamaz.

Ne yani, AKP'nin tek adam diktatörlüğü perçinlenirken, amacı sola sosyalizme çatmak olanları demokrasi şakşakçılığı adı altında buraya toplamak çok mu önemli?

Bunu istiyorsanız, aklınızdan böyle bir şey geçiyorsa böyle bir şeyin olmayacağını söyleyebilirim.


sorgulayan  |  Cvp:
Cevap: 7
09.11.2018- 19:33

Sol'a catan yok, sadece eksikleri ve yanlışları üzerine kafa yoruyorum. O senin yanlış algılaman. AKP diktatörlüğünede başka dikdatörlüklerede karşıyım. Aramızdaki fark burada.

melnur  |  Cvp:
Cevap: 8
11.11.2018- 22:47

 Alıntı Çizelgesi: sorgulayan yazmış

Sol'a catan yok, sadece eksikleri ve yanlışları üzerine kafa yoruyorum. O senin yanlış algılaman. AKP diktatörlüğünede başka dikdatörlüklerede karşıyım. Aramızdaki fark burada.Sn.sorgulayan;

''Sola çatıyorsun'' dediğimi nereden çıkardın?

Demokrasiyi çok fazla yüceltmenin gereksizliğini düşünsem bile bu güne kadar size ''sola çatıyorsun'' dediğimi hiç hatırlamıyorum. Bence üzerinde böyle bir   baskı varsa, bundan sıyrılmalısın. Böyle bir durum yok. SOL kavramı çok geniş bir kavram. Kapsamı da bir hayli geniş. Sosyalistler bile burjuva demokrasisini önemser. Yanlış da anlaşılmamalı. Sadece sosyalist mücadelenin merkezinde demokrasicilik yoktur, deriz. Ama tekrar edelim, bu durum demokrasiyi ve demokratları önemsemediğimiz anlamına gelmez.

Tam Sürüme Geç »