Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Forum Ana Sayfası  »  Forum Arşivi
 »  HTKP: Saray yıkılacak, kardeşliğimiz kazanacak

Yeni Başlık  Cevap Yaz
HTKP: Saray yıkılacak, kardeşliğimiz kazanacak           (gösterim sayısı: 1.046)
Yazan Konu içeriği

boşluk

denizcan
[devrimci]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.472
Şehir: Trabzon
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 08.09.2015- 17:05
Alıntı yaparak cevapla  


HTKP: Saray yıkılacak, kardeşliğimiz ve birliğimiz kazanacak

HTKP son dönemde artan provokasyonlara halklar arasında düşmanlık yaratma çabalarına karşı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Türkiye halkı her türlü provokasyona, düşmanlaştırma çabasına karşı birlik, kardeşlik ve barış içinde hareket edecek bilince ve duyarlılığa sahiptir" ifadelerine yer verildi.

Resim Ekleme

(İleri - Haber Merkezi) Dağlıca saldırısının ardından başlayan provokasyonlarla ilgili Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) tarafından yapılan açıklamada "Türkiye halkı her türlü provokasyona, düşmanlaştırma çabasına karşı birlik, kardeşlik ve barış içinde hareket edecek bilince ve duyarlılığa sahiptir" dendi.

Açıklamada, "Yaşadığımız savaş, Kaçak Saray'ın savaşıdır. Türkiye'deki ilerici, solcu, emekten yana bütün siyasi öznelerin savaşın büyütülmesine değil bitirilmesine, AKP'nin ve Erdoğan'ın güçlenmesine değil bu gerici rejimin çökmesine hizmet edecek eylemlerde bulunması gerekmektedir. PKK, AKP'nin halkları birbirine düşüren politikalarını güçlendirmesine hizmet eden saldırı ve eylemlerini durdurmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

HTKP'nin açıklamasının tamamı şöyle:

"Kan siyasetine hayır!

Saray yıkılacak, kardeşliğimiz ve birliğimiz kazanacak

Türkiye, soframızdaki ekmeğe gözünü diken ve Kaçak Saray'dan yönetilen bir suç örgütü tarafından adım adım iç savaşa sürükleniyor.

Bu suç örgütünün çıkarları doğrultusunda savaşa gönderilen yoksul halk çocuklarının cansız bedenleri, duvarları sıvasız evlerinden çıkarılıp toprağa veriliyor.

Günlerdir yeni güne gelen ölüm haberleriyle sarsılarak başlıyoruz.

Ekmeğini kazanmak için başka şehirlere göç eden mevsimlik işçiler, ter döktükleri topraklarda yakılmaya çalışılıyor, sokakta Kürtçe konuşan gençler bıçaklanıyor, faşistler ve gericiler tarafından basına ve HDP binalarına planlı saldırılar düzenleniyor. Ülkenin en az üçte biri güvenlikli bölge ilan edilerek fiilen sıkıyönetim ilan ediliyor.

Ekmek almaya giden küçük çocuklar, keskin nişancılar tarafından vuruluyor.

Ve bütün bunlar, yargılanmaktan korkan, hırsızlığı ve katilliği tescilli bir siyasetçinin 400 vekil isteği, tek kişilik iktidar hırsı nedeniyle ve suç örgütünün çalışmalarına devam edebilmesi amacıyla yapılıyor.

80 milyonluk bir ülkeyi önünde diz çöktürmek isteyen Cumhurbaşkanı ve onun suç örgütü, kardeşi kardeşe kırdıracağını ilan ediyor.

Ancak biz de şunu biliyor ve ilan ediyoruz: Bizim ülkemiz ve ülkemizde yaşayan her dilden, dinden, ırktan, cinsiyetten milyonlarca insan, öyle kolayca teslim alınacak kadar zayıf ve çaresiz değildir. On milyonlarca insanın Tayyip'in suratına tokat gibi çarptığı Haziran Direnişi henüz unutulmamıştır.

Türkiye halkı her türlü provokasyona, düşmanlaştırma çabasına karşı birlik, kardeşlik ve barış içinde hareket edecek bilince ve duyarlılığa sahiptir.

Halkın Türkiye Komünist Partisi, halkların birlikte ve barış içinde yaşamasına dönük saldırıların, iktidarın kardeş kavgası doğurma çabalarının, bir seçim yatırımı olarak başlatılan iç savaş çıkarma girişimlerinin başarıya ulaşmasına izin vermeyecektir.

Saray yıkılacak ve savaş bitirilecektir.

Yaşadığımız savaş, Kaçak Saray'ın savaşıdır. Türkiye'deki ilerici, solcu, emekten yana bütün siyasi öznelerin savaşın büyütülmesine değil bitirilmesine, AKP'nin ve Erdoğan'ın güçlenmesine değil bu gerici rejimin çökmesine hizmet edecek eylemlerde bulunması gerekmektedir. PKK, AKP'nin halkları birbirine düşüren politikalarını güçlendirmesine hizmet eden saldırı ve eylemlerini durdurmalıdır.

Halkın Türkiye Komünist Partisi, yaşanan karanlık rejimin çaresizliğine çözüm olarak dayatılan savaş politikalarına boyun eğmeyecek ve Türkiye'nin tüm halklarının birlikte büyüteceği barış, kardeşlik ve birlik mücadelesinin en ön saflarında olacaktır. Türkiye Komünist Partisi'nin 95. kuruluş yıl dönümünde Halkın Türkiye Komünist Partisi barış, kardeşlik, özgürlük ve eşitlik mücadelesini yükseltme sorumluluğunun farkındadır.

Yaşasın barış!

Kahrolsun Saray!

Halkın Türkiye Komünist Partisi

Not: Ülkemizin içinden geçtiği bu üzüntü ve kaygı verici süreç nedeniyle TKP'nin 95. kuruluş yıldönümü etkinliklerimiz iptal edilmiştir."Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Forum Arşivi
 »  HTKP: Saray yıkılacak, kardeşliğimiz kazanacak

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör HTKP: Onbeşler kazanacak, sosyalizm kazanacak! denizcan 1 2336 28.01.2016- 20:23
Konu Klasör AKP iktidarı silkelense yıkılacak durumda! ayhan 1 1224 29.02.2016- 15:08
Konu Klasör İzmir: 'Suriye ve Rojava kazanacak!' melnur 0 2084 07.08.2013- 21:54
Konu Klasör Kaç-Ak Saray yıkılmalı-Erkan Baş denizcan 1 1796 07.12.2014- 04:26
Konu Klasör Saray tuzak kuruyor yura 1 1765 24.08.2015- 22:47

Etiketler   HTKP:,   Saray,   yıkılacak,   kardeşliğimiz,   kazanacak


Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör HTKP: Onbeşler kazanacak, sosyalizm kazanacak! denizcan 1 2336 28.01.2016- 20:23
Konu Klasör AKP iktidarı silkelense yıkılacak durumda! ayhan 1 1224 29.02.2016- 15:08
Konu Klasör İzmir: 'Suriye ve Rojava kazanacak!' melnur 0 2084 07.08.2013- 21:54
Konu Klasör Kaç-Ak Saray yıkılmalı-Erkan Baş denizcan 1 1796 07.12.2014- 04:26
Konu Klasör Saray tuzak kuruyor yura 1 1765 24.08.2015- 22:47

Etiketler   HTKP:,   Saray,   yıkılacak,   kardeşliğimiz,   kazanacak


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF EkibiForum Mobil RSS